yolda görünürlügünü artirmak için yollar

Motosiklet kazalari her yil binlerce vardir. 2008 yilinda, yaklasik 114.000 motosiklet-tutulan çöküyor ABD’de olustu. 5.290 ölü ve 96.000 yaralanma ayni yil oldu. Iyi bir motosiklet güvenlik unsurlarini yolda oldugunuzda bir istatistik haline önlemek için bir yoludur.

Bir bisikletçinin iseniz, görüs farkinda olmak. Eger binmek zaman, yari kamyon, kamyonet ve otomobil ile yol paylasiyorsaniz, ve bu araçlarin çogu sizin ve bisiklet çok daha büyüktür. Motosiklet genellikle bu büyük araçlar tarafindan engellendigi veya trafikte nokta zordur. Bir sürücünün sizi görmüyorsa, bir kaza olmasi olasiligi daha yüksektir. Basit bir çözüm, ancak var. Çevrenizdeki sürücülerin kendinizi daha görünür hale getirerek bir kaza yapma sansinizi azaltabilir. Binmek Avukatlar Görünürlügünüzü ve güvenligini artirmak için birkaç ipucu paylasmak istiyorum.

kamyon “no-bölgeleri” önlemek

Bir kamyon yakin zaman, “Hayir-Bölgeleri,” veya ön, arka ve kamyonun iki kaçinin. Sürücü görmek için bu alanlarda oldugunda, zordur. Önünde sürme bir ani durma yapmak gerekir, özellikle de tehlikeli olabilir. Kamyon soförü böylece ve kamyon arasinda yeterli bosluk birakin unutmayin, en kisa sürede olabildigince hiz azaltmak olamaz.

parlak giyim ve disli giymek

Parlak renkler giyen daha belirgin hale getirir. Sürücülerin görmek için parlak bir ceket ya da kask biraz daha kolay hale getirir. Geceleri binmek zaman, beyaz veya yansitici ceket giyen düsünün. Eger yansitici giysiler yoksa, sizin kask, heybe, ve diger disli isaretlemek için yansitici bant kullanin.

bir far modülatör satin

Far modülatörleri isiklari darbe veya titresim yapmak elektrik bilesenleridir. En çok sürücüleri rahatsiz edici olabilir ragmen, sirasinda motosiklet üzerinde görünürlügünü artirmak için harika bir yoldur. Modülatörleri çogu eyalette yasal, ama bir giyen önce eyalet ve federal yasalari danisin.

Bu basit ipuçlari görünürlügünü artirmak ve kaza sansinizi azaltmak yardimci olabilir. Sürüs gardirop için bazi yansitici disli ekleyin ve uzak kalmak “No-Bölgeleri.” Dikkatli bir bit ve parlak giyim birkaç parça ile, yolda güvenligini garanti yardimci olabilir.