yeni bir marka ya da kullanilmis bir motosiklet satin alma bir derece önemli bir karardir.

Ben kendimi düsünce bulabilirsiniz hatirliyorum bu yana ilk kez, önceden sahip oldugu motosiklet almalisiniz ya da ben büyük usd öksürük ve tirmanmak yeni bir tane satin almalisiniz.

Yeni bir tane alirsaniz, bunu garanti olacagini garanti ve çogunlukla güvenli ve kararli olacaktir.

Ben önceden sahip oldugu motosiklet satin Ancak, ben bir tirmanmak yeni bir maliyeti kapali binlerce kaydeder. Ben döngüsünde fren boyunca yasli bir kadin gibi binmek ve tüketim ücret karsiliginda daha az bir paket ödemek olacak olmaz.

Ben formüle gereken ek degerlendirme, ben bir Amerikan standart Harley Davidson gerektirir ya da ben bir metrik motosiklet almak istiyorlar.

Ben istediginiz sinifinda yeni bir Harley Davidson yüksek tarafinda düsük dolar civarinda 18,000.00, için $ 22,000.00 olacaktir.

Bir metrik motosiklet yerlesmek, ayni sinif motosiklet yüksek tarafinda hemen $ 8,000.00 düsükten $ 16,000.00 bana yüzlerce daha az mal olacak.

Ben yeni satin alirsaniz, bilesenleri düsme veya asagi fren hakkinda korku zorunda kalmazsiniz. Ben finanse eger Sonra tekrar, ben daha özel bir sürü ödeme olacak.

Ben üzerinde derin düsünmek sart baska bir soru getirir. Ben yeni veya ikinci el motosiklet için el arabasi para gerekiyor, yoksa nakit ödeme yapabiliyor?

Nakit üzerinde forking Ben benim motosiklet tüm ücret üzerinden artacak yüksek faiz gideri disari ay için aylik ödemeleri ve kabuk olmayacagini nedenle idealdir.

Yeni satin almak için nakit varsa, ben son derece tavsiye ediyor. Siz de benim gibi iseniz Sonra tekrar, etrafinda döseme $ 20,000.00 kurmayiz. Önceden sahip oldugu bisiklet öyledir.

Simdi bir sonraki bisiklet kullanilmis bir motosiklet kararli oldugunu, burada dikkate almak gerekir çok önemli seyler bir çift farklidir. Öncelikle bir Harley Davidson, ya da bir metrik satin almak için gidiyorum?

Kullanilmis Harley sonra yeni bir Harley Davidson daha uygun olacak olsa da, kullanilmis bir Harley Davidson daha sonra kullanilan metrik motosiklet atmak için gidiyor.

“Made in USA” satin alma gerçek dünyada, önemli olsa da, maliyet benim için belirleyici yönüdür. Ve dahasi, herhangi bir motosiklet marka, tür ya da tarzi ayrimciliga hiç. Sadece bulabilirsiniz bisiklet her türü hakkinda yol var ve hemen hemen hepsi sahibi var.

Bu yüzden bir karar geldiniz. Ben de bir metrik motosiklet olacak kullanilmis bir motosiklet bulmak için gidiyorum.

Ben geç bir model Kawasaki Vulcan 900 klasik, Suzuki C50-T, ya da Yamaha Road Star Silverado almak için gidiyorum. Önceden 2008 model yaklasik $ 8,000.00 ile $ 9,000.00 için sahip olunan – Ben bu 2007 herhangi birini almak mümkün.

Ben düsünmek zorunda baska bir sey, ben bir privet kisiden veya bir saticisindan satin almak için gidiyorum.

Ben bir motosiklet bayilik sonraki kullanilan motosiklet satin alirsaniz, yasa ile en azindan bir otuz günlük garanti ve satilan önce bisiklet üzerinde tamamlanmis bir güvenlik kontrol olmak zorunludur.

Ben bir özel bireysel satin, ben daha büyük bir anlasma fiyat akillica almak olasiligi daha yüksektir, ama motosiklet büyük olasilikla olarak satisa sunulacak.

Bu bunu gelmeden önce iyice bir ön ait motosiklet test etmek iyi bir fikir kuskusuz, söyleniyor.

Ben Kullanilmis bir bisiklet satin almak için gidiyorum, ben her zaman incelemek ilk sey genel dis kismidir. Ben motosiklet kötü muamele belirtileri olan veya belirlenmis olup olmadigini kontrol edin. Ben sesi ve siyriklar, oksidasyon veya asinmis metal, sizinti ve egzoz tonu gibi seyler arayin. Ben de çerçeve ve süspansiyon kontrol edin. Mühürler herhangi bir sizinti olup olmadigini ön çatal dogru ve eger ön motosiklet ortasinda asagi gezen tarafindan çerçeve bükülmüs ya da olmadigini ayirt edebiliyoruz.

Fren, debriyaj, baglanti, gaz ve fren kablolari kontrol edin. Ben her zaman motosiklet son hizmet ne zaman ögrenirler. Ben yapmiyorum bir sey tamir ayrintilari için herhangi bir satici kelime inaniyorum. Kanit isteyin. Satici, hizmet tüm kayitlari göstermek için alin.

Tekerlekler ve lastikler çok dikkatli olmak onlari incelemek maliyetlidir. Sonunda size üzerinde sürüs elde etmek için ön bir paket sokmaktadirlar. Neden yeni jantlar ve lastikler satin almak için yolda birkaç ay hala daha fazla para ödemek zorunda olmalidir.

Akilda tutulmasi gereken bir diger detay wireing sistemi ve batarya. Herhangi bir gevsek baglantilari veya soyulmus teller olup olmadigini kontrol edin. Korozyon ve baglantilari elimden degilseniz eger varsa fark için pil çeke. Kafa lambasi yanar görmek için bisiklet açin. Ayrica, kuyruk inceleyelim isik, dönüs sinyalleri ve boynuz kirmak.

Wow! Simdi kullanilan motosiklet baslar. Birkaç krank baslatmak için gereken eger hemen yukari patlar ya da eger dikkat edin. Ayrica, baslangiç ??sesi nasil yapar? Bu çinlama ya da bosa ve sadece dönmeye mu yoksa sürükleyin ya tiklamaniz mu?

Tamam, simdi o kadar ates oldugunu, ne kadar iyi, ses geliyor? Bu tereddüt ve ping mu? Kuyruk borulari gelen koyu mavi duman var mi? Motor bir saatli gürültüyle çingirak ya da üretir? Eger öyleyse, kendimi içine almak istemem yanlis bir sey var.

Bu noktada bir test sürüs için götürün. Arabanin nasil dikkat edin. Iyi sürmek ve ince durdurursa o zaman oran onun tüm iyi. Simdi ben bisiklet satin almaya hazir degilim.

Bu arada, her zaman özel bir motosiklet tamircisi purchaseing düsünüyorsun herhangi kullanilan motosiklet almak ve bunu elde önce onlari test var iyi bir uygulamadir. Herhangi bir güdü için satici bu zorluk varsa, o kullanilan motosiklet için para ödeme olmaz.