yarim ton kamyon – bu ne anlama geliyor

Kamyonlar için alisveris, muhtemelen açisindan yarim tonluk, üç çeyrek ton ve bir ton karsilastim zaman. Bu terimlerin her ne anlama geliyor? Bir yarim tonluk kamyon satin alirsaniz ve kamyon agirliklari 1.000 £ anlama geliyor?

Yarim tonluk kamyon aslinda kamyon agirligini ifade etmez. Yarim tonluk manyetikler aslinda bir ton daha agirlar. Bir kamyonun agirligi aslinda ‘bos agirlik’ açisindan açiklanmistir. Edmunds göre, bir 2007 yarim tonluk kamyonet normalde 9000 civarinda ve 11.000 £ bir bos agirligi olurdu. Terimi yarim tonluk sonra kamyonun yük kapasitesi anlamina gelir. Yük nedenle yük ve yolcu hem de kamyonun tasima kapasitesi anlamina gelir. Ve yine de, istatistiksel olarak, en modern yarim tonluk manyetikler aslinda fazla 1.000 £ tasiyabilir. Erken modeli kamyon £ 1000 sadece en fazla yük tasiyabilen, ama bu 1960 yilinda geri döndü. Ancak, yarim tonluk terimi tam olarak anlamina gelmez bile, sikismis. Ama siniflandirilmasi kamyon açisindan, bu büyük üç çeyrek tonluk ve bir tonluk araçlar yarim tonluk ayirt etmek için yardimci olur.

Eger kamyon çekmek ne kadar görmek için ariyorsaniz Yani, el kitabina veya çevrimiçi içinde kamyonun özellikleri kontrol etmek isteyecektir. Ayrica kapasite çekme ararken, sadece kilo çekili degil, tasinan bakiyoruz unutmayin. Çekme kapasitesi kapasitesi çekme tamamen farkli.

Çekme kapasitesi olarak asina olmak için tekrar daha fazla terim vardir. Bir Brüt Kombine Agirlik Not veya GCWR ve diger Azami Yüklü Agirlik Degerlendirme (GVWR) ‘dir. GCWR kamyon kendisi, yük, yolcu, yakit, römork ve römork kargo dahil olmak üzere, bir kamyonun maksimum agirligidir. GVWR sadece yolcu, kargo ve dil agirligi dahil olmak üzere aracin azami agirligidir.

Birçok kisi agirligini bulmak için bir ölçek kendi yüklü kamyon ve treyler alarak bu agirlik ölçer. Yüklü bir kamyonun güvenli çekme kapasitesini belirlemek için, bir GCWR alip yolcu ve kargo dahil olmak üzere kamyona bos agirligina ve her seyin agirligi, çikarma olacaktir. Daha sonra, GVWR almak ve kamyonun bos agirligi çikarmak olacaktir. Birçok üretici bu bilgileri reklam ve sadece Agirligi yaklasik 150 lbs sadece bir sürücü dayali bir kamyonun çekme kapasitesi tesvik yok. Gerçekçi, aracinizin hem de diger yolcu ve yük olurdu – tüm bu kadar ekler.

Çekme kapasitesi için bir kamyon satin bakarak diger hususlar örnegin motor, sanziman, fren kalitesi ve arka aks gibi degiskenler bakiyor.

Kamyon terminoloji tamamen dogru olmasa da, yine de hemen hemen üç çeyrek ton ve bir-ton büyük kare, siki süspansiyon ve daha güçlü varken yarim tonluk kamyon hafif yük ve çekme kapasitesi ile ünlüdür oldugu bilinmektedir Daha büyük yükler çekmek için motorlar.

Otomotiv sektöründe, hiçbir kriter çok az oldugu gibi tüketiciler için dogru kamyon çekme performansini karsilastirmak için zor olabilir. Bu Otomotiv Mühendisleri Dernegi (SAE) çekme kapasitesi ölçmek için bir standart üzerinde çalisiyor bir komite olusturdu olarak degismesi beklenmektedir. O zamana kadar, ödevini yapmak, soru sormak ve bir sonraki kamyon satin almadan önce ihtiyaçlarinizi degerlendirmek.