üreticileri için zihin suv güvenligi üst

Arazi minivans ve station wagon için popüler bir alternatif olmaya devam ederken, SUV güvenlik bilinci de artti ve araçlarin bu tür satin alirken tüketiciler için önemli bir unsur haline geldi.

Birçok tüketici bir SUV daha güvenli hissediyorum ragmen, bagimsiz araç testleri Arazi büyüklügü, yüksek yerden yükseklik ve agir kilo ile birlikte, çogu binek araç daha onlari daha az manevra yapar göstermektedir.

Üreticiler yeni özellikler ile güvenlik kaygilari ele aliyor. Örnegin, Toyota’nin Yildizli Güvenlik Sistemi standart tüm Arazi-Araç Denge Kontrol ekipman, Çekis Kontrolü, Anti-Lock Fren Sistemi (ABS), Elektronik Fren-Gücü Dagitimi (EBD) ve Fren Destegi gibi bes güvenlik özellikleri sunuyor.

Araç Denge Kontrol araçlarinin kontrolünü kaybetme sürücülerin sik nedenidir ön ve arka tekerlek kayma, önlemeye yardimci olur. Ulusal Otoyol Trafik Güvenligi Idaresi göre, bir denge sistemi kullaniliyor tek araç çöker bir yüzde 67 risk azaltma vardir.

Çekis Kontrolü sürücüleri bu kosullarda fren bireysel tekerlek uygulayarak ve gerektiginde motor gücü azaltarak islak, buzlu ve gevsek ya da düz olmayan yüzeylerde kontrol saglamaniza yardimci olur.

Anti-Lock Frenler tekerlek hiz sensörü bilgilerini izlemek için bir bilgisayar kullanin. Bir tekerlek kilitlenmesini (patinaj ve kontrol kaybina neden olabilir) yaklastigini bilgisayar duyulari, ABS, fren pedalina sert basinç iddia ettigi gibi, sürece yeniden sonra, saniyede fren basinci birden çok kez azaltmak için bir sinyal gönderirse tekerleklerin kilitlenmesini tutmak.

Elektronik Fren Gücü Dagitimi her tekerlege gönderilen fren kuvveti miktarini optimize eder. Eger araç, EBD reapportions fren kuvveti arkasinda yük varsa Örnegin, en uygun her tekerlekte fren korumak için yardimci olur.

Sürücüler ABS tam olarak yararlanmak, böylece fren Asist ek fren basinci uygular. Fren sensörler ani fren “panik” tespit Assist ve etkinligini fren en üst düzeye çikarmak için gerekli ek baski uygulayin.

Standart güvenlik özellikleri sürekli araba, kamyon ve SUV haline ve uygulanmaktadir. Digerleri, Anti-Lock Frenler gibi, binek otomobil ve kamyonet bulunabilir Birçok, SUV güvenlik sorunlari ile basa çikmak için özel olarak tasarlanmistir. Her iki sekilde de, bu özellikler norm haline gelmektedir ve bir SUV için alisveris düsünülmelidir.