teleskopik yükleyiciler – belden teleskopik yükleyiciler ve kuvvetlendirilmis çerçeve yükleyici arasindaki farklar

Teleskopik yükleyiciler son yillarda büyük popülerlik kazandi ve su anda dünya çapinda insaat isleri ve çiftliklerde tanidik bir görüs vardir var. Kati bir sasi ve yukari ve eklemli bir sasi ile üretilmis gelen teleskopik yükleyiciler ile insa olanlar – teleskobik yükleyici iki tipi vardir.

En sik bulunan teleskobik yükleyici bir yan diregi monte kullanir kuvvetlendirilmis çerçeve teleskobik yükleyici oldugunu. Bu teleskobik yükleyici platformu palet is için harika ama is uzun vadeli yükleme için çok verimsiz, kova doldugunda ön CV eklem ve kasanin üzerindeki stres gibi, çok büyüktür. Bakim maliyetleri yüksek uzun vadeli olarak sert gövdeli yükleyiciler palet is için tasarlanmis genellikle kepçe yükleme görevler için tavsiye edilmez.

Kullanicilar özellikle kova is için, bir kalite agir, mafsalli teleskobik yükleyici, yatirim zaman uzun ömürlü yararlari tespit basliyor gibi Belden teleskopik yükleyiciler ve yükleyiciler hizla popülerlik kazanmaktadir. Is itme hafriyat ve agir isler için tasarlanmis bir – Belden yükleyiciler bir agir mafsalli yükleyici sasi üzerine insa edilmistir. Mafsalli yükleyiciler agir hafriyat hakim ve bu ayni tasarim teleskobik yükleyici araç dahil oldugunu dünya çapinda süphe yoktur. Bu, kullanicilarin bir teleskobik yükleyici ve asansör ile birlikte eklemli bir yükleyici gücünü yarar saglar.

Bir teleskobik yükleyici aslinda is için en iyi seçim olup olmadigini lütfen unutmayin, baslangiçta karar vermek önemlidir. Eklemli bir ön yükleyici genellikle güçlü ve eklemli bir teleskobik yükleyici daha az yatirim gerektirir gibi birçok görevler için daha iyi bir seçimdir. Agir is için bir agir makine yatirim en iyisidir, ve küçük isler için bir mini yükleyici genellikle is için en iyi yükleyici. Eger SWL teleskopik uzatildiginda önemli ölçüde azalir ve kolay bir de operatör yerlestirebilirsiniz olarak, teleskopik ve devrilme yüksekligine dikkat edin Mini yükleyici ve Mini teleskopik en, (isletme agirligi 4 ton altinda yani teleskopik yükleyiciler) karsilastiriyorsaniz tehlikeli pozisyon. Genellikle az bir yükleyici bu güvensiz konumda almak için daha kolay, agirligindadir.

Bu makale esdeger mafsalli teleskopik yükleyiciler sadik kuvvetlendirilmis çerçeve teleskopik yükleyiciler karsilastirarak odaklanir – genellikle 5 tondan bir isletim agirligi bu. Eklemli bir teleskobik yükleyici bu avantajlari bazilari asagida özetlenmistir.

Eklemli bir yükleyici veya teleskobik yükleyici satin bakarak zaman yükleyicinin arkasindaki oturma pozisyonu ile bir yükleyici satin almak önemlidir. Mafsalli araçlarin en büyük avantajlarindan biri, tüm kabin etrafinda bir görüs oldugunu. Eklemli bir teleskobik yükleyici veya yükleyici bir direk ön sasi üzerine monte edilmis ve sürücü arka oturur. Özellikle dar alanlarda, geri geri giderken Bu set up, en büyük sürüs verimliligi verecektir. Sürücü sadece bir araba ile ayni tersine çevirir. Ancak piyasada birkaç marka ile, operatör ön sasi üzerine oturuyor. Operatör onlar tersine her zaman, yükleyici ön oturup varsa bu çok kisa bir çeki ile bir araba ve römork ters aynidir. Direksiyona ters yönde ve bu nedenle daha fazla düsünce römork hali içine gitmek gerekir.

Direk sürücünün önüne monte edilir ve operatör yükün her iki gördügünüz gibi Belden teleskopik yükleyiciler büyük tüm yuvarlak manzaralidir. Bu operatör da kaza alaninda personel veya araç isabet degil eminiz olarak, gerekirse, sinirli alanlarda çalisma olanagi saglar. Direk gelen yükleyici için hiçbir baglanti noktalari oldugu gibi yükleyicinin arka görünümü disinda da mükemmel.

Saglam bir sasiye teleskobik yükleyici olarak, direk genellikle teleskobik yükleyici ve sag tarafinda (ST) üzerinde, arka monte edilmistir. Operatör telehandlerlerin bir tarafinda yer alir ve direk diger tarafina monte edilir. Operatör çok düsük oturur ve direk bloklar vizyon olarak, yükün bir tarafi çok kötü bir vizyonu var. Istifleme, bu yükün RHS tarafinda siki yigilmis emin olmak için çok zor olabilir. Sag disari vizyonu bazen tamamen nedeniyle tarafina örtülmektedir direk monte. Direk operatörler kafa yüksekligi her yerde kaldirilirsa, onlarin dogrudan dogru bir sey göremiyorum, bir toplam kör nokta ve çok güvensiz hale gelir. Direk de tekrar RHS monte edilir ve direk ve yük toplam agirligini tasimaktadir, bu mesaja son derece güçlü bir sekilde insa edilmistir. Montaj sonrasi arka Sag disari vizyonu gizler ve baska bir kör nokta yaratir. Bu kör noktalar operatör çevresinde personel ve ekipman izlemek için biriyle çok, çok dikkatli bir sekilde, çogu zaman ise zorlamak ve bu önemli ölçüde verimliligi düsürür. Operatör bütün zaman son derece dikkatli olmalidir. Da en üst düzey verimlilikle üstün görünüm ve güvenlik için – Bu mafsalli yükleyici ve yükleyici daha hizli bir popülerlik kazanmaktadir neden büyük bir nedenidir.

Bazi itirazlar mafsalli teleskopik yükleyiciler ve kuvvetlendirilmis çerçeve yükleyici arasindaki SWL farkliliklar nedeniyle var ve birkaç puan temizlemek için iyi olurdu. Kuvvetlendirilmis çerçeve teleskopik yükleyiciler genellikle eklemli bir teleskobik yükleyici göre daha yüksek SWL var. Bu gerçegi eklemli bir yükleyici Karsi agirlik nedeniyle, tam olarak ifade, ön yakin geldiginde, SWL azalir bu yüzden. Sert telehandlerlerin içinde, karsi olursa olsun, direksiyon konumu, ayni mesafede kalir. Sasi uzunlugu bu dezavantaji dengelemek için saglam bir sasiye teleskobik yükleyici göre eklemli bir teleskobik yükleyici daha uzun ve teleskobik yükleyici dogru tahrik, daha fazla agirlik, yani. Almak saglar, operatör her zaman düz mafsalli degil teleskobik yükleyici ile kova yükleme ve bosaltma gerekir . Bu ekstra sasi boyu salinan bir arka aks ile birlestiginde, özellikle engebeli arazi çalismalarinda büyük bir avantaj ve teleskobik yükleyici kisa tekerlek tabanli makine yapamam istikrar sert zeminde gerçeklestirmek ve korumak saglar. Direk yüksekligi de istikrari saglamak için üreticiler tarafindan mafsalli teleskopik yükleyiciler sinirlidir.

Kati bir teleskobik yükleyici ile eklemli bir teleskobik yükleyici ve kaldirma kapasitesi karsilastirildiginda, bir makinenin önüne ayni konumda araci çerçevesi karsilastirmak gerekir. Belden teleskopik yükleyiciler ön direk monte var ve takim çerçeve ve teleskopik bölümleri karsilamak için, kova ya da palet çatal örnegin kamyon bosaltmak için, etkili bir çalisma mesafesi vererek, tekerlekler gelen 1,2 m START. Teleskopik bölümleri kasanin uzunlugunun içinde kalacak sekilde yer alir, böylece diger taraftan sert yükleyici, arka direkleri monte edilmis olan ve araci çerçevesi tekerlekler de baslar. Bu geri konumu çok kullanim çogu zaman ve bir kova yüklenen ya da palet aldi için önce araci çerçevesi genisletilmelidir. Tasima kapasitesi olarak tam katli konumda daha az olacak gibi kuvvetlendirilmis çerçeve teleskobik yükleyici kaldirma kapasitesi karsilastirmak için bu nedenle, bir, mafsalli teleskobik yükleyici araci çerçevesi basladigi konuma ayni ön tekerlekler, ayni mesafede bu disari ölçmek gerekir .

Kepçe yükleme is için direk yüksekligi uygulama için uygun olup olmadigini eklemli bir yükleyici satin almak için genellikle daha iyidir. Teleskopik silindir kamyon bosaltma yüksekligi yukarida almak için bosaltmak için uzatilabilir zorunda degildir gibi eklemli bir yükleyici bir teleskopik çok daha hizli bir yükleme hizi verecektir. Silindir daha sonra tekrar yüklemek için kepçe çekilmelidir. Teleskopik silindir uzatmak zorunda degil, zaman ve silindir ve çalilar korur, ve operatör yüklerken silindir geri çekmek için unutursa, genisletilmis silindir zarar potansiyel var.

Belden teleskopik yükleyiciler ayrica mafsalli direksiyon nedeniyle diger inanilmaz faydalar bir dizi var. Eklemli bir yükleyicinin dönüs çapi arka kasaya biraz bagimsiz olarak çalisan ön sasi nedeniyle, son derece küçük olabilir ve daha iki küçük makine sürüs gibi oldugu gibi kapali alanlarda içine essiz erisim saglar.

Mafsalli direksiyon bir avantaji çok az bakim ihtiyaci rijit akslar kullanma yetenegidir. Sert gövdeli teleskopik yükleyiciler ancak yönlendirmek için CF eklem kullanmaniz gerekir. Yükleyici kepçe dolu olarak, agirlik teleskobik yükleyici merkezi bu yük altinda yönlendirmek gerekir gibi sürekli ceza alarak son ön tekerlekler, akslar ve CV eklem üzerine makineleri bütün agirligini kaydirir. Direksiyon tüm ön sasi ifade ile kontrol edilir – yüklerken agirlik merkezi öne geçerken zarar için herhangi bir CV eklem vardir böylece Ancak, mafsalli yükleyici sert akslar var.

Belden direksiyon da operatör mükemmel sadece direksiyon çevirerek bir yük pozisyon saglar, gerçekten bir dahili yan kayma gibi bir isleve sahip. Sert gövdeli teleskopik yükleyiciler ancak yükün konumunu degistirmek ve egzersiz yükleme sirasinda çok zaman harcayabilir tüm makine tasimaniz gerekir. Yengeç yönlendirmek biraz yardimci olabilir, ancak teleskobik yükleyici hala tamamen direk yüzüne yükleme konumunu degistirmek için tasinmasi gerekir.

Ben bu yazida eklemli bir teleskobik yükleyici ve saglam bir sasiye teleskobik yükleyici arasindaki operasyonel farkliliklar gösteren yarar olmustur umarim. Belden teleskopik yükleyiciler hizla popülerlik dünya çapinda büyüyor ve yakinda üstün görüs ve yüksek verimlilik nedeniyle kuvvetlendirilmis çerçeve teleskopik yükleyiciler kadar yaygin hale gelebilir.