suv artilarini ve eksilerini

Araç çocuk, spor malzemeleri, yiyecek ve evcil hayvanlar ile dikisler de doludur. Bunu daha büyük bir araba kadar ticaret için zaman olabilir düsünüyorum. Ama bir SUV aileniz için yapmak için dogru seçim mi?

Aksam haberleri izleyen herkes bildigi gibi, her seyden önce, gaz fiyati firladi ve Arazi kötü gaz kilometre için kötü üne sahip. Ya bunlar? Yapmak ve SUV modeli seçtiginiz ne bagli olarak, bazi bazi büyük araba daha iyi ya da daha iyi gaz kilometre olarak almak. Örnegin, 2004 Honda Element 2004 Honda Accord daha galon basina sadece 2 mil daha az, sehirde galon için 22 mil alir. Otoyol hizlarinda, Eleman Accord, Ayrica daha büyük bir, ama degil büyük, fark daha galon basina 8 mil daha az alir, daha fazla otomobil üreticileri daha iyi gaz geleneksel ekstra alan ile birlikte kilometre ve saglayan hibrid gaz-elektrik Arazi tasarliyor SUV güç.

Bir araba ve bir SUV arasinda bir seçim bir diger önemli husus güvenliktir. Çogu insan onlarin büyük boyutu nedeniyle, bu araba daha güvenli SUV, varsayalim. Ancak, 2003 yilinda yapilan çarpisma testlerinden büyük SUV sadece orta ölçekli araba biraz daha güvenli ve aslinda büyük araba biraz daha tehlikeli oldugunu kanitladi. Yüksek hizda döner çekerken Arazi de, araba çok daha az yapmak için muhtemel oldugunu sey üzerinde dönebilirsiniz. Araba sürüs yillar sonra Arazi geçis sürücüleri güvenli bir sekilde SUV sürücü ögrenmek için biraz pratik gerekebilir.

Birçok kisi büyük boyutu nedeniyle SUV, daha rahat oldugunu düsünüyorum ve araba daha yük kapasitesine sahiptir. Belli bir dereceye kadar bu dogrudur, ama bunu yapmak ve seçtiginiz SUV modeli ne büyük ölçüde baglidir. Hemen hemen tüm bir römork çekmek için güç olsa bazi Arazi aslinda, sinirli kargo alani var. Bildigim kadariyla konfor, birçok sürücü kadar yoldan yüksek olan tercih, ama eski sürücüleri ve engelli olanlar yükseltilmis koltuk içine almak zor bir zaman olabilir. Ayrica, önerilen arka koltuk orta pozisyonda takili bir araç koltuguna bir çocuk burkulma kisa anneler ve babalar için zor olabilir.

Eger sehir içi sürüs ve, daha da önemlisi bir sürü yapmak Son olarak, otopark, SUV az manevra ve geleneksel araba daha paralel park zordur. Hatta çok park çogu insan, alanlarda belirli Arazi için yeterince genis olmayabilir banliyölerinde.