sürücünün amblemi giyilmesi

Bu gün motosiklet magazalarinda mevcut kask farkli stilleri ve tasarimlari vardir. Renkler barizlik gelistirmek için klasik düz renk gelen otoriter neon ve parlak renkler degisir. ‘Süper bisiklet sampiyon giymek’ gibi kopyalari da vardir.

Kask gibi sokak motosiklet aksesuarlari kisisel zevk konulardir. Bu durumda, estetik yan genellikle baska bir sey üzerinde seçilir. Güvenligi en göz ardi zaman neden neyse, bu katkida bulunmustur. Durum ne olursa olsun sürücünün güvenligini en üst önceligi olmalidir.

NHTSA, Ulastirma DOT Ulusal Otoyol Trafik Güvenligi ABD tarafindan yapilan bir çalismada, onlar yas degisen ve bir test deneyim sürme, 50 motosiklet tabi var. Onlar bir reçete testi yol boyunca binmek için yapilmistir. Daha sonra, periyodik bitisik seritte trafik kontrol etmek için serit ve kafa degistirmek istendi. Daha sonra, normal bir sekilde serit degistirmek için yapilmistir. Biniciler bir kask giymeden, üzerinde, ve üçüncü zamaninda rota üç kez, tam ve kismi kask tahrik var. Çevredeki trafik duymak yetenegi de sistematik olarak degistirilmistir.

Çalisma kask çevresindeki trafik duymak ve gözlemlemek için motosikletçi yetenegi engel olmadigini ögrendim. Isitme testleri ile baglantili olarak, anlamli bir fark trafik, kask türleri arasinda ya da kask ve hiçbir kask arasinda her iki duymak binici yetenegini bulundu.

Yetenek Isitme, diger taraftan, önemli ölçüde artmistir rüzgar gürültü nedeniyle araç hizi etkilendi. Ancak, herhangi bir hiz için, kask azalir ne de isitme gelistirmek vermedi. Görme testleri ile baglantili olarak, bir kask giyerek kurban olan yanal görme az miktarda (görüs alani) biraz daha kafa çevirerek kadar yapilabilir gösterdi.

Ayrica, çalisma vizyonu verildi 23 bisikletçi 19 serit degistirmeden önce biraz daha basini çevirerek kask kullanimi telafi testleri gösterdi. Genel olarak, binici vizyonu kask herhangi bir olumsuz etkisi özellikle bir kaza meydana gelirse, kask tarafindan sunulan koruma ile karsilastirildiginda, çok küçük gibi görünüyor.

Arai, Bell, Simge, AGV, Nolan, Thor, Erex, dünyanin en güvenilir motosiklet kask üreticileri bazilaridir. Onlar yeniliyor kask Snell ve DOT tarafindan test edilmis ve onaylanmistir.

Sizin güvenli yolculuk için en iyi kask almak. Duygularindan yönlendirecektir …