sürme uzun mesafelerde bisiklet

Ardindan, iyi bir hazirlik gerektirir uzun mesafe bisiklete binmek için planlarken bunlari takip tasimak ve dikkatli olmaliyiz seyler birkaçidir. Sen gerektirir:

tamir kiti

Eger, bir tamir kiti gerektirir ilk ve en önemli sey iç tüp, pompa yedek en az bir, anahtari, bir cep telefonu ya da baska tüm basarisiz olursa bir tren almak gerekir durumunda para konustu. Uzun mesafe için bisiklet sürme eve geri yürümek oldukça pratik oldugu anlamina gelir.

Yiyecek ve su

Bu gida ve bol su almak gerekir. Her Bu alti tahmin yok. Yemek ve sürüs keyfini zamaninda iyi içmek zorunda. Insanlar genellikle günlük hayatta yakit fesih noktasina ulasmak asla ama uzun bisiklet sürmek gerçek bir tehlikedir. Bu yiyecek olmadan 80 km ile ilgili sonra, çok yemek ve en az her 20 veya 30 km içmek ayri düsecek. ya kahvalti etmeden sabah baslamayin. Iyi bir ya da iki büyük seffaf plastik siselerde düz su almaktir. Gida ile ilgili enerji gida, arti bazi tam tahilli sandviç alabilir. Bu çikolata veya herhangi bir diger seker bazli yiyecek almak için kötü bir fikir. Ciddi uzun sürmek de terleme mineralleri tüketir bu nedenle bazi tuzlu findik alir.

haritalar
Tabii ki bir harita tasimak gerekir. Bir grup sürme iseniz ayrilmis alabilirsiniz, ya da herhangi bir vücut kaybolmak olabilir. En mükemmel ölçek 1:100,000 ve 1:250,000 arasindadir. Bir pusula yabanci ülkelerde önemlidir. Her zaman oldugu gibi iyi bir GPS alicisi tasimak.

giyim

Yagmur veya soguk hava, neopren çizmeler elbise olasiligi varsa. Onlari gerekmez ama sizi sicak ve kuru tutacak eger onlar zarar vermez. Ayrica bir yagmurluk getirmek ve hava uyum saglar giysi katmanlari, giyerler. Çoklu veya kalin yün çorap normal çalisir asla, sadece kötü ayakkabi saglam yapmak. Uzun mesafe bisiklet sürme için bir diger önemli kasten yavas binmek için. Bu normalde binmek ne daha iki veya üç km / s daha yavas binmek için yeterli degil. Bacaklarinizi dinlenmek gibi bu sürekli bilinçli denetimi alir.