sizin vinç güç iki katina

Bir elektrikli vinç güçlü bir kurtarma aracidir. Dogru kullanildiginda, bu ATV ya da kamyon disari çekmek için büyük miktarda güç saglar. Dogru araçlari ve donanim ile, iki yukari çekin, hatta üç kez vinç maksimum derece olabilir. Maksimum güç anahtari tam potansiyeline için kurtarma ekipmanlari nasil kullanilacagini bilmektir. Bu kurtarma ipuçlari ile, sadece profesyoneller gibi bile zor noktalar yolunuzu vinç ile kaldirma olacak.

Yeni baslayanlar için, tek bir hatta çekme kadar arma odaklanalim. Mümkün oldugunda, dogrudan sikismis araç dogrultusunda bir çapa noktasi seçin. Bir düz bir çizgi çekme dolayli çekme daha etkilidir. Tek seçenek bir açiyla vinç için ise, vinç dogrudan kablo kilavuzuna bir koparma blok kullanmak ve tamburun bir tarafi üzerinde sikismasini önlemek. En iyi kaldiraç için çapa noktasinda mümkün oldugunca düsük kabloyu takin. Bir agaç, güdük veya kaya tabani genellikle en güçlü noktasidir.

Eger vinç gücünü iki katina istiyorsaniz, ya da çapa noktasi çok güçlü bir çekme için yeterli kablo verdi yakin ise, hat çift bir koparma blok kullanin. Bir koparma blok kullanarak yük kapasitesi iki katina çikacak ve size vinç en fazla derece ulasmak için daha fazla kablosunu biriktirmek için izin verir. Daha fazla güç için, bir üçlü çizgi çekme kadar teçhizat yapabilirsiniz. Ancak, çift ve üç kisilik hatlari ile dikkatli olun. Çekme gücü artar, bu nedenle her bir arma alanina yerlestirilen stres miktari da artacaktir. Çapa noktasi kati kaya ve çekme gücü dayanabilir emin olun.

Size biriktirmek kablo uzunlugu da çekme gücünü etkiler. Tüm elektrikli vinçler davul sol sadece bir tam sal göre derecelendirilir. Disari reel az çizgi, alirsiniz daha az güç. Maksimum güç çekme için, tambur üzerinde tek bir katman birakacak kadar kablo gevseyin. Çapa noktasi çok yeterli ip biriktirmek için yakinsa, bir kapmak blok ile hat çift.

Lütfen vinç disinda en güç sikmak için bir püf gaz sikismis araç. Yuvarlanan yük yakit çekme ivme ve vinç üzerindeki yükü kolaylastirir. Kurtarma baslamadan önce, lastikler etrafinda kazmak veya tasimak için baslar sikismis araç bazi çekis vermek için bir kaya rampa insa.

Sizin vinç zor çalisir gibi, daha fazla isi üretir. Motorun asiri isinma önlemek için, bir uzun mesafe üzerinden çekerek eger ara verin ve tekrar start edilmeden önce sogumasini bekleyin. Vinçle Kaldirma için elektrik sistemi üzerinde agir bir yük getirecegi, bu nedenle motor tam bir tahliye önlemek için çalismasini saglamak. Bazi durumlarda, bir stok pil gücü bir maksimum çekme için yeterli suyu saglamayabilir. Bazi tekerlekli bir agir bir için stok pil takas, ya da sadece kurtarma için ikinci bir pil takin.

Bunun disinda en güç elde etmek için nasil biliyorsaniz vinç inanilmaz bir potansiyele sahip. Çekerek zor alir bu gelismis vinç ile kaldirma teknikleri ile, kurtarici birkaç hile olacak.