sentetik yag dizel için yakit kilometre artirabilir

Herkes yakit kilometre gelistirmek için yollar, bir yasam için kendi araçlari güveniyor özellikle insanlar ariyor. Gaz fiyatlari son bir yil içinde önemli ölçüde artmistir, ama dizel yakit fiyatlari daha da yükseldi. Bu, filo araç ve is kamyonlari ekonomisine gelistirmek için yollar bulmak için çabaliyorlar birçok kamyon sahipleri birakti.

Dizel motorlar içinde bulunan benzersiz baskilar nedeniyle petrol sirketleri için farkli bir meydan okuma, mevcut. Herkes bir aracin yakit kilometre gelistirmek için en iyi yollarindan biri, motor en iyi durumda çalistigindan emin olmak için oldugunu biliyor. Bir kamyon motorlu düzgün mümkün olan en güç üretirken yakit en az miktarda kullanmak için bakima ihtiyaci vardir. Seklinde motorunuzun tutmak için en etkili yollarindan biri, sentetik yag kullanmaktir.

Sentetik yag gerçekten yakit kilometre gelistirmek mi? Cevap evet. Yüksek çevre ve motor sicakligi hizli bir sekilde motor yag geçitler agir ya da kati mevduat birakarak, standart petrol yag yikmak olabilir. Hiz hizli bir oranda en modern dizel kamyon motorlari spin turbo beri, olumsuz standart yagin etkisi kadar isi üretir. Bu iki faktör – mevduat geçitler ve viskozite ariza engelleme – bu yeterince motoru kendine yol yapmak, ya da düzgün kat da dönen olamaz çünkü, motorunuzun bazi bölümlerini düzgün yag tarafindan korunmaktadir degildir bir duruma yol açabilir montaj. Bu motorun verimliligini düsürür, ve genel yakit ekonomisi aciyor.

Dizel motorlarda bulunan gerilmeler mücadele, ve sekillendirme bu mevduat önlemek için özel olarak tasarlanmistir sentetik yag pek çok formülasyonlari vardir. Sürücü tren etkilemesini çamur tutarak ve sentetik yag daha büyük kaplama yetenegi yararlanarak, size yüzde 4 kadar gaz kilometre bir iyilesme görebiliyordu. Araç filosu üzerinde ortalama zaman, maliyet tasarrufu hizla önemli hale gelir.

Sentetik yag yakit kilometre gelistirmek konusunda mükemmel bir seçimdir, ama korozyon önleme ve asiri sicaklik yaglama açisindan da göz alici. Sizin is kamyonlari bu garaja birakmak çok soguk veya çok sicak bir gün kalktiktan lüksüne sahip degilsiniz. Sentetik yag her zaman görev çagrisi cevaplamak için hazir oldugundan emin olun yardimci olabilir – ve ayni zamanda yakit pompasi biraz daha hafif maliyetleri tutmak.