scooter motorlu bisiklet ipuçlari – fren dans

Herkes durdurmak için bir gaz bükebilir, ama çok degil güvenli ve etkili fren arkasinda ilkeleri biliyorum.

Sik sik eski mesgul ama ikincisi bu kadar sicak degilseniz itme kipirdamak ve bisiklet yanindaki yolda olacak sonunda, yerine üzerinde gelmeden önce, sadece bir bekleme oyunu oynuyoruz.

Fren becerileri kimsenin sürme kariyerinin basindan itibaren bir yetkili dereceye kadar hakim ve zaman geçtikçe daha sonra rafine, ama ne yine fren için en iyi yolu olmalidir?

Kolayligi, sikmak, kurmak – olarak onlari hafifçe uygulayarak fren kurmak içinde, ama yeterince ön çatal biraz sikistirmak için almak için, istenen yavaslama elde etmek için ilerici bir güç ile kolu kaydirin ve sonra bir kez sorunsuz onlari kolayligi da hizi istenen seviyeye ayarlandi.

Bu sizin fren uygulama bilinçli bir çaba bu nedenle, size yapisma ön ve arka lastikler ‘sinirlari ne kadar yakin duygusu gelisebilir ki sürekli uygulama ile sadece, ve özellikle de acil durum genellikle, fren.

Ögretim sürüs okullar scooter, yol bisikleti veya sportsbikes burada büyük bir yardimci olabilir, egitim araliklari ve yandan egitimli uzmanlarla bir egitim araliginin kontrollü bir ortamda, her zamankinden daha zor ve daha güvenli frenleme almak için.

Ideal olarak, gelistirmek mümkün olmalidir lastiklerin ‘civilti’ baslar, ama fazla degil zaman neredeyse, yapisma siniri ulasabilirsiniz bir noktaya fren – Bu kolay degil, darbelere atmak bile önce, çogu zaman Aussie yollarda gerçeklik çukurlarin ve yagli yüzeyler,.

Yagisli havalarda da kavrama etrafinda kuru ne yarisi ve kir ve çakil yollarda da çok dikkatli ele alinmasi gerektigini unutmayin. Beyaz boyali yol isaretleri, ya da ne zaman bir kavsak veya trafik isiklari bir dizi yaklasiyoruz gibi – Benzer sekilde, islak, ve genel olarak yagli alanlari, bir gökkusagi renkli olacak dökülen benzin veya dizel, için bir göz disarida tutmak.

Eger binmek motorlu bisiklet türü de size fren yaklasim nasil etkileyebilir. Sportsbikes, tasit ve tourers dahil olmak üzere pek çok standart yol bisikleti, ön fren kendi fren gücünün yüzde 80 civarinda elde ve arkadan 20 yüzde. Onun büyük komisyon, uzun dingil mesafesi ve farkli agirlik dagilimi ile, ancak bir kruvazör atlamak ve arka fren daha büyük bir rol oynar bulacaksiniz.

Scooter iki arasinda bir yerde olabilir.

Fren yaparken önünüzde aramaya devam, ve gözlerini damla izin vermeyin – binmek ne olursa olsun, göz yön hayati önem tasimaktadir. An bir referans noktasi olarak ufukta olmadan olarak dengenizi kaybetmek kolay kilitli bir ön uç tasarrufu çok daha az sansi, sen var yok.

Yolda, denemek ve bir dönüs girmeden önce tüm yolumdan fren olsun. Racers bir köseye derin fren olabilir, ama mutlak siniri konum – ve bu ayrilmamak istiyor yol binici için bir yer.

Son olarak, fren performansi lastikleri yipranmis olup olmadigini da olumsuz etkilenecek, ya da onlari yanlis baskilar çalistiriyorsaniz – sadece siz ve yol arasindaki iki küçük temas yamalar elinizin avuç büyüklügü var , bu nedenle bu alanlarda hem en iyi durumda oldugundan emin olun.