sag motosiklet için sert bir kuyruk çerçeve

telif hakki 2006 Tyler güçler

Özel bir bisiklet bina düsünüyorsaniz, size sert bir kuyruk çerçeve (ayni zamanda kati bir çerçeve olarak adlandirilir), ya da bir salincak kolu kare seçmek belirlemek gerekir. Çerçeve stilleri bazi önemli farkliliklar vardir çünkü bir çerçeve karar vermek hafife alinacak degildir.

Sert kuyruk çerçeve tek parça çerçevedir. Arka motosiklet tekerlek düzenegi olarak bir eksen eklem bagli tüp, iki parçadan olusan bir yumusak kuyruk çerçeveye karsi çerçeveye dogrudan baglanir. Bu isimlendirme kaynagidir, çerçeve gerçekten sert bir kuyruk var. Sonuç binmek için bu ‘yüzen’ bir his vermek için bir arka süspansiyon olmasidir.

Baslangiçta, tüm motosiklet sert kuyruklari vardi. Bükülmüs boru kare arka göbek tek parça kare ile bagli izin. Hala sert kuyruklari bugün birlikte konur yoludur.

1958 yilinda yayimlanan Harley-Davidson Duo-Glide, biniciler arka süspansiyon ile bir bisiklet satin alma ilk seçenek verdi. Titiz, ancak, yine de sert kuyruk çerçevenin sürüs ve hissediyorum seviyorum.

Tarih ya da motosiklet hakkinda yeni bir belgesel Jesse James özel bisiklet üreticisi ve West Coast Chopper sahibi, bu binici gerçekten yolun bir parçasi olmayi saglar, çünkü o sert kuyruk binmek seviyor belirtti. Hiçbir ‘siçrama’ ve yol titresimleri salincak kolu motosiklet çerçeveler farkli bir hardcore hissi saglayarak, soklar tarafindan emilir degildir.

Sert kuyruk kare biraz kaba bir sürüs saglamak, uzun yolculuklarinda bel agrisi deneyimi insanlar hemen hemen her zaman bu çerçeve stili kaçinin. Böbrek-sarsici sarsintilari isabet darbelere karsi neden olabilir. Ancak bu modern, çogu yollar oldukça düzgündür.

Bazi insanlar sadece sert sert kuyruk çerçeve tarafindan saglanan binmek seviyorum. Digerleri gerçekten sürüs farkliliklari nefret ediyorum. Alt satirda kisisel ihtiyaçlari, beklentileri ve planli kullanimina dayali motosiklet için dogru çerçeve seçmek istediginiz olmasidir.

Bir kros turne döngüsü istiyorsaniz, sert bir kuyruk dogru seçim sizin için olmayabilir. Eger nihai özel gösteri helikopter olusturmak istiyorsaniz, bu çerçeve tarzi sizin için mükemmel olabilir. Eger genç, dayaniklilik çok sayida, büyük fiziksel durumda ve böbrek sarsiyor, biraz sakincasi yoksa, sabit çerçeve uygun bir seçenektir. Eger emekli zaman California’ya New York’tan binmek istiyorsaniz Ancak, büyük olasilikla yumusak bir kuyruk sürme daha mutlu olacak.

Sert kuyruk çerçeve veya yumusak kuyruk çerçeve seçimi tamamen kisisel bir seçimdir. Hatirliyorum sadece, bu karelerini degistirmek için bir sürü is alir, bu yüzden sert bir kuyruk çerçeve özel motosiklet için en iyi çözüm olup olmadigi hakkinda bir karar vermeden önce size motosiklet beklediginiz tam olarak ne düsünmeye.