ne bir atv lastik satin alirken aramak için

Eger tüm arazi araci (ATV) için lastik satin almak için piyasada iseniz, göz için çesitli faktörler vardir. Piyasada lastiklerin büyük bir çesitlilik ve farkli markalarin mevcut seçenekler çoklugu fazla olmak için oldukça kolaydir. Ihtiyaçlarinizi karsilayan özel ATV için en uygun lastikleri bulmak için, bu üç noktalari göz önünde bulundurun:

. 1) sirt:
Bu lastikler gelince, en önemli özelligi sirt oldugunu. Farkli lastik arazinin farkli gezinmek için uygun ATV yapmak sirt farkli türleri vardir. Yanlis lastikleri kullaniyorsaniz, kaza meydana daha yatkindir, bu nedenle ciddi uygun lastik sirt bulmak için ATV ve kullanir düsünmek emin olun.

Çamurda vakit planlama kisiler için, bu kesinlikle çamur lastikleri satin önerilir. Bu lastikler, içeriden disariya dogru açilidir benzersiz bir sirt var. Sirt kendisi genellikle yaklasik bir inç yüksek ölçüm, oldukça büyük ve daha iyi kavrama çamurlu topraga ATV saglar, aracin kalmis olma olasiligi daha düsüktür bu yüzden. Çamur da arazi farkli türlerde iyi çalisir lastikler, ancak sirt beton, asfalt veya sabit paketlenmis kir gibi sert yüzeylerde, katedilen eger hizli asinmis olmaya daha egilimli. Ayrica, lastik sirt nedeniyle, yolculuk diger lastiklerle yaklasik olarak düzgün degil.

Genel olarak, en atv sahipleri iz veya tüm arazi lastikleri seçin. Bu lastikler binici istikrarli ve düzgün bir sürüs saglarken arazi her türlü islemek için büyük olasilikla. Ancak, bu lastikler arazi belirli bir türü için tasarlanmamistir ve sirt nedeniyle çamurlu ortamlar için kullanilmaz. Ancak bu lastikler en istikrar sunan, onlar en güvenli ve ATV binici esas zor yollar üzerinde kalacak eger seçilmelidir kadar.

Eger kum zaman fahis miktarlarda harcama planliyorsaniz, ATV lastik için bir kum sirt seçin. Bu lastikler ATV kalmis olur degil böylece lastiklerin altinda kum huni bir kepçe kullanan benzersiz bir sirt var. , Diger arazilerde az istikrar ve hizli bir sekilde sert yüzeylerde asinma gibi kum lastikleri, kum disinda baska bir amaçla kullanilamaz unutmayin.

Lastik dis için son seçenek düz, sert yüzeylerde yüksek hizlarda almak için tasarlanmis budakli yaris lastikleri oldugunu. Bu istikrar ve düz üst sirt onlarin eksikligi nedeniyle sürme baska tür için uygun oldugu gibi bu lastikler sadece yaris için kullanilmalidir.

2.) Boyutu
Genislik, yükseklik ve yanak yüksekligi: lastik ölçüleri üç sekilde ölçülür. Bu boyutlari her bir yolculuk için istek bagli olarak dikkate alinmalidir. ATV en çok baski altinda, bu nedenle aracin zarar için büyük bir potansiyel oldugu gibi çok küçük ya da çok büyük bir çapa sahip lastikler, kaçinilmalidir. Ayrica, dar lastik çamura batmaya egilimindedir, ancak sert dolu zeminde daha fazla istikrar saglayabilir. Son olarak, yanak yüksekligini size kisa yanak lastikler daha büyük bir yerden yükseklik var, ama daha az esnek olarak, binmek planladiginiz üzerinde arazi türüne bagli olmalidir.

3.) Sekli
Bu lastigin sekli bakmak için garip gelebilir, ama iki seçenek vardir: yuvarlak veya düz. Programi ATV yuvarlak lastiklerle gelirken Genel olarak, spor ATV, flat lastikler ile birlikte gelir. Fark, kararlilik ve hizidir. Genellikle, yolculuk yumusak olma egilimindedir çünkü ATV sahipleri, yuvarlak lastikleri seçin ve sekli çamurlu arazide daha iyi performans egilimindedir.