nasil seçerek motosiklet kask için ipuçlari

Eger filmlerde görmek unut. Bir kask giyen yasa degil sadece, ayni zamanda hayatinizi kurtarabilir. Nasil giymek motosiklet kask sag türünü seçmek için bazi ipuçlari:

1. Kalite kontrolü geçti emin olun.
DOT motosiklet kask için standartlar belirledi. Bir satin alirken, genellikle arka, kask DOT logosuna bakin. Kask ayni zamanda üreticinin adi, üretim, boyut, model ve malzeme tarih içeren bir etikete sahip olmalidir.

Orta fiyat araliginda bir kask için gidin. Okudugunu veya bir motosiklet kask çok fazla harcamayin. Kaliteli malzeme ile bir no-firfirlar, makul fiyatli kask basinizi güvende tutmak için yeterli koruma sunacak.

2. Bütün kafa için koruma.
Tam yüzlü olan kask seçin. Bu çarpismalar kafa kafaya için koruma bir çok teklif. Açik yüzlü kask bir seviyede koruma vermek, ama bir çarpisma durumunda, sizin yanaklar, çene ve boyun çok bir sans ermeyecek.

3. Yüzünü Kapak.
Genellikle sert, net, kirilmaz plastik bir yüz maskesi, bir kask seçin. Bu toz, rüzgar, enkaz ve yagmurdan yüzünüzü koruyacak. Bazi kalkanlar size parlamaya karsi koruma saglamak için renk tonlari ve bazi keskin görüs için yüksek çözünürlüge sahip. Bazi modellerde bile sisleme veya yogunlasma azaltmak için anti-sis cihazlarla donatilmistir.

Eger çok soguk kosullarda kask kullanmayi planliyorsaniz, bir nefes kutusu ile birini seçmek isteyebilirsiniz. Kask önünde bulunan, bu burun kapaklari ve kalkan bu yüzden sis olmaz uzak nefes çekiyor.

4. Bir iç astar arayin.
Kask basinizi korumak ve rahat giyilen en az bir inç kalinliginda olan bir firma iç astar olmalidir. Bir satin almadan önce, iyi bir fikir almak için en az 10 dakika kadar giymek. Güvenlik ilk endise olabilir ama konfor bir yakin ikinci. Aslinda, konfor kask güvenli olup olmadigini belirler.

5. Bu oturdugundan emin olun.
Ilk üzerinde çalismadan bir kask satin almayin. Rahat basinizi oturmalidir – çok gevsek ya da çok siki degil. Eger basinizin üzerinde ileri geri hareket ettirmek için çalisti, bazi direnç ve yanak yastiklari sunmalidir ama çok fazla yüzünüzde basin olmamalidir. Çok fazla baski daha sonra bas agrisi neden olur.

6. Yeterli görsel oldugundan emin olun.
Üst astar sadece kas üzerinde olmalidir ve gözlerinizi merkezli olmalidir. Büyük bir sekilde periferik görme siniri kask kaçinin. Izlemek için iyi bir rakam yaklasik 200 derece ya da daha fazla olacaktir.