mum kaplama da helikopter motosiklet

Eger motosiklet boya kosulu ile memnun bir kez, mum kaplama düsünmek zamani, simdi balmumu kaplama baslar. Wax kaplama bu pas veya oksidasyon azaltmak bazi yaglar içerdigi için boya korumaya yardimci olur. Mum kaplama da agaçtan sap, duman ve günesin ultraviyole isinlari, bu kuslarin gübresi gibi dogal risklere karsi helikopter motosiklet boya korur. Wax kaplama boya gücü, parlak yüzey ve zenginlik verir. Bu nedenle balmumu kaplama çok önemlidir.

mumlar üç farkli tipi vardir:

1. sivi balmumu
2. balmumu yapistirmak
3. sprey mum

Sivi balmumu kaplama çok kolaydir, ancak ticari otomotiv sivi balmumu yapistirin mum gibi dayanikli degildir. Böyle Carnauba gibi dogal balmumu, seçebilirsiniz. Carnauba Brezilya hasat edilir bir agaç, ve yaprak balmumu kullanilir. Yüksek karnauba içerigi ile balmumu en iyisidir. Bunu etiket ragmen giderek herhangi bir mum (sivi, macun ve sprey) olarak carnauba içerigini görüntüleyebilirsiniz.

Bu sivi ve macun mumlar ile karsilastirildiginda çok ince oldugu gibi, motosiklet üzerinde sprey mum kaplama kullanmaktan kaçinin. Iki balmumu orta uygulamalari yerine tek bir agir bir olmasi tavsiye edilir. Dikdörtgen aplikatörler o tur uygulamalari mutfak sünger oldukça iyi. Eger helikopter motosiklet boya balmumu düzenli olarak sünger kullaniyorsaniz bu boyanin dogal güzelligi artiracak gibi, o zaman dogru olani yapiyoruz. Bu çevre ve düzenli sürme tehlikeleri gelen boya koruma ve bisiklet en iyi görünümlü tutabilirsiniz.

Wax kaplama sadece önemli degil, çok gereklidir. Bazi insanlar mum kaplama önlemek ve bitirmek kesinlikle ihmal yasayacaktir. Bu nedenle, balmumu kaplama çok gereklidir.

Sentetik balmumu popülerlik motosikletler için ticari bir otomotiv olarak hizla büyüyor. Çok iyi karisimlari ile, 9 ay sürebilir bir duvar ile boyali yüzeyden Sentetik balmumu mühürler. Sentetik çok açik ve seffaf bir parlaklik vardir, bu nedenle de sahte bir Carnauba parlar elde edebilirsiniz.

Wax Kaplama uygularken seyler akilda tutmak

Balmumu kaplama yüzeyinin sekli asagidaki dogrusal ileri ve geri hareket, taban ve nihai kaplama gibi benzer bir sekilde yapilir. Bu kaplama içine baski girdap isaretleri önler.

Eger helikopter motosiklet üzerinde balmumu uygulamak için aplikatör olarak parmaklarinizi kullanabilirsiniz. Bu, boyama isi bitirmek önce sikmak herhangi bir ya da kaba partikülleri tespit saglayacaktir.

Balmumu kaplama uyguladiktan sonra ellerinizi yikayin.

Sizin boyama isi sirasinda, her zaman onaylanmis temizleyiciler ve mumlar kullanmayi deneyin. Uygun olmayan temizleyiciler yol katran çikarmak için çok etkili bir çalisma olabilir ancak bu sizin helikopter motosiklet boya kaldirmak veya donuk edebiliyoruz.

Yakin zamanda boyali motosiklet üzerinde herhangi bir bez ya da havlu ile düzenli temas (sürtünme) kaçinin.

Hepimiz Yukaridaki bilgileri bisiklet bakiminda yardimci olur umarim, sizin Chopper Bisiklet bakan hakkinda daha fazla makale için dikkat