motosiklet sigorta 101 temel

Bir motosiklet önemli bir yatirimdir. Eger bu sezon motor çalisirken almak ve karayolu üzerinde disari bas önce, sigorta kadar güncel ve düzgün kapali emin olmak için kendinize borçluyuz.

“Bir motosiklet sürme araba kullanmak çok farkli oldugu gibi, biniciler de, kendi motosiklet sigorta ihtiyaçlarini farkli oldugunu bilmeli,” Rick Stern, motosiklet ürün yöneticisi, Sigorta Sirketleri Progressive Grubu söyledi.

Iste bazi ipuçlari:

Politika güncelleyin. Ilk olarak, tüm teminatlar halen yürürlükte oldugunu dogrulayin. Bazi sirketler bazi sigortalarin sinirlidir sirasinda bir kis taksitli süresi unutmayin. Su anda sinirli kapsama her türlü olup olmadigini görmek için sigorta sirketi ile kontrol edin. Daha sonra, bu tür ek biniciler veya yeni garaging adresi olarak herhangi bir degisiklik unutmayin. Sizin bagimsiz ajan veya sigorta sirketi için hizli arama mevcut ihtiyaçlarini yansitan kapsama saglayacaktir.

Ek sorumluluk kapsami düsünün. Eger önemli varliklari varsa, bu durumda sadece baska birine ya da maddi zarar vermekten neden olan bir kaza oldugu bir üst limit tasimak için yarar olabilir.

Saglik ödemeleri kapsami içine bak. Tibbi ödemeler kapsama de sizin yolcu oldugu gibi saglik faturalari ödüyor ve kadar çogu eyalette 25.000 $ sinirlar mevcuttur.

Özel parça ve ekipman kapali oldugundan emin olun. Bu krom kaplama, özel bir boya isi, heybe veya özel motosiklet degerini artirmak genellikle jantlar ve kapsaminda olmayabilir. Gibi ek parçalari Herhangi bir özel parçalari veya ekipman eklediyseniz, size politikasini kontrol ya da kapali emin olmak için bagimsiz ajan aramak isteyeceksiniz.

Seçeneklerinizi bilin. Oranlari degisir bu nedenle herhangi bir indirim için uygun baska bir sirket daha iyi bir oran sunan veya görmek için çevresinde alisveris yapabilirsiniz. Eger kapsamli ve çarpisma kapsama varsa, muafiyetler yükselterek düsünün. Aksi takdirde politikasinin maliyetini düsürmek için yardimci olabilir.

Motosiklet sigorta konusunda uzmanlasmis bir sirket seçin. Örnegin, Progressive Amerika’nin en büyük motosiklet sigorta sirketidir. Progressive acente ve broker motosiklet sahiplerinin özel ihtiyaçlarini anlamak ve onlari ve onlarin bisiklet için tasarlanmis özel sigortalarin sunuyoruz.