motosiklet çekme ipuçlari

Çekme bir motosiklet kesinlikle çekme bir araba ya da tekne ile ayni degildir. Aslinda motosiklet çekme genellikle çesitli nedenlerle çekme bir araba daha zor kanitliyor. Bazen daha iyi ekstra bir hizmet olarak motosiklet çekme sunan bir araç gönderen daha uzman bir motosiklet gönderen kullanmaktir yüzden.

Eger motosiklet tasimak için bir çekme sirket ise zaman hakkinda bilmeniz gereken bazi diger özel hususlar vardir.

saygin çekme sirket almak
Eger motosiklet için önem veriyorsaniz, size biraz daha fazla ödeme olabilir ama güvenli bir motosiklet çekme deneyimi ve garanti olacaktir. Aile ve iyi bir çekme sirketi varsa kendi motosikletler onlar kullandim ve size tavsiye ederim arkadaslarina sor.
Çok dikkatli seyahat için denizcilik politikalari ve motosiklet sigorta okuyun. Bir kez tüm hükümler ile, çekme sirket için motosiklet Güvenebileceginiz ve en iyi umudu mutluyuz.
düzgün sigortali oldugundan emin olun

Motosiklet motosiklet çekme sirket tarafindan hasar ve hirsizliga karsi sigortali olmalidir. Eger çekme sonuçlandirmak ve hasar olusmasi durumunda ödemeniz gerekecektir herhangi bir indirilebilir olup olmadigini görmek için kontrol etmeden önce motosiklet çekme sirketin sigorta bir kopyasini talep emin olun. Bu kisisel motosiklet sigorta poliçesi transit araç kapsayabilir olasidir ve biz bu kapsama dogrulamak için sigorta sirketi basvurmanizi öneririz.

motosiklet çekme ne kadar pahali oldugunu?
Sen motosiklet çekme nedeniyle araçlarin boyutu fark daha ucuz olacagini düsünebilirsiniz, ama bu nadir bir durumdur. Motosiklet araba gibi sabit degil oldugu için, ekstra bakim ve koruma gerekir. Bir araba ekstra stabilite için dört tekerlek olsa da bir motosiklet tasarim oldukça farkli ve stand disinda bisiklet kirtasiye tutmak için hiçbir sey sadece iki tekerlegi var.
Tasiyicilar özel motosiklet çekme amaciyla tasarlanmis paletleri veya özel olarak donatilmis parça kullanabilirsiniz. Bu her yerde sevk gerektiginde bir motosiklet temelde bir araba ile ayni yer kapliyor demektir.
Size daha fazla seyahat ve yüksek fiyat olmasi muhtemeldir gerektiren daha fazla hizmet, ancak daha fazla bir motosiklet fazla çekme ise dogru sirket bir indirim alirsiniz böylece alisveris etrafinda yapmak ve dikkatle aldiginiz tirnak kontrol edin.

ödeme yöntemleri
Bazi motosiklet çekme sirketleri pesin ödeme gerektiren olmasa da, digerleri nakliye için bir depozito (toplam maliyetin% 10-25) önce gerektirir. Depozito verilirse, kalan bakiye her zaman teslim süresi gereklidir. Bu kamyon geldiginde bir Kasiyerler hazir kontrol edin veya Nakit olmasi gerekir. Bazi motosiklet çekme sirketleri teslimat üzerine bir kredi karti ile ödeme için izin verebilir, ama bu yaygin degildir.

açik ya da kapali?
Motosiklet çekme büyük çogunlugu kapali römork kullanilarak yapilir. Bu çesitli nedenlerle yapilir. Motosiklet çekme sirketleri sadece sekiz araba tutabilir kapali bir karavanda onlarca ve Motosiklet onlarca sigabilir.
Motosikletler de elemanlari biraz daha duyarlidir; pek çok kisi yeni Harley Davidson üzerinde kar yagmis almak istemiyorum. Son olarak, motosiklet açik römork üzerinde bir güvenlik riski daha vardir. Bu nedenle, uzmanlar siddetle sadece kisa mesafelerde (500 mil altinda) açik motosiklet çekme kullanmanizi öneririz.

kasali veya uncrated?
Onlar özellikle motosiklet tasimak için tasarlanmis özel römork kullanimi gibi çekme sirketlerin çogu, nakliye sirasinda motosiklet sandik yok. Bazi sirketler bir yari römork arkasinda için bisiklet güvenli bir palet veya “pop-up sandik” sistemi kullanmak. Bu bir maliyet tasarrufu seçenegi olabilir, ama ayni zamanda sizin için çok daha fazla is anlamina gelebilir. Kendinizi satin almak veya onayli bir sandik kurmak gerekebilir.

Eger motosiklet bisiklet gelen gaz ve pili çikarin için gerekli olmasi kasali gemi zaman Ayrica, yaygindir. Degil büyük bir girisim olsa da en kisa sürede römorkun rulo olarak binmek mümkün olmayabilir olacak çünkü, bu, zaman alici olabilir.