motorlu tasiyicilar ve bagimsizlar için kamyon sigorta alternatifleri

Bazi insanlar son derece zor bir görev için dogru ticari kamyon sigorta seçerek bulabilirsiniz. Ticari kamyon sektöründe çok karmasik ve ihtiyaciniz kapsama ne tür anlamaya biraz zaman ve arastirma alabilir. Kamyon sigorta satin, farkli kapsama seçenekleri farkinda olmak ve bireysel ihtiyaçlarini karsilamak nasil gerektirir.

Kapsama ihtiyaci alici büyük bir kamyon sirketi veya bagimsiz sahibi / operatör olmasina bagli olarak degisir. Asagidaki örnekler bulabilirsiniz kapsama türleri sayisiz sadece birkaçi.

temel sorumluluk

Bu bir kaza sürekli kamyon zarar maliyeti, hem de bedensel yaralanma kapsar. Bu ticari kamyon sigorta en temel türüdür ve minimum koruma için tüm ticari kamyon sürücüleri için yasal bir zorunluluktur.

Genel yük

Genel navlun sigorta ve sigorta tasiyici tarafindan kararlastirilan belirli bir tutari için kargo kapsar. Birçok temel yük sigortalari planlari yüksek planlari mevcuttur ragmen 100,000 $ asmayin. Bir indirilemeyen ödeme de gerekli olabilir.

fiziksel hasar

Bagimsiz sahipleri / isletmecileri bu politikalarin biri dikkate almak akillica olacaktir. Bu yolda veya kapali sürücü kamyon hasar maliyetini kapsar. Bu kapsama hata ne olursa olsun bir kazada uygulanir, böylece bagimsiz kaya kamyonlari pahali onarimlar için cebinden ödemek zorunda degilsiniz. Ayrica kaza ve kasirga veya yangina, yani sira hirsizlik gibi vandalizm gibi durumlarda dogal afetler kapsar.

olmayan kamyon sorumluluk

Bir isveren bunlari kapsayan degilken bagimsiz kamyoncu için tasarlanmis baska bir politikasi olmayan, kamyon sorumluluk kamyon sürücüleri kapsar. Sürücüleri sadece yük teslim edildikten sonra, aksi takdirde bu dönüslerinde gibi bir motor tasiyicinin sorumluluk sigortasi, kapsamina olmak degildir teslimat ve geziler için ödeme, çünkü para kazanmak için etkili bir araçtir.