motorlu karavan sizin yesil yapmak

Tüm eglence araçlari dev enerji israf gaz tüketen oldugunu düsünebilirsiniz. Muhtemelen bir tekerlekli ev tatil alarak, RV üzerinden günlük çalisma gidip yapmak istiyorum yok ederken ve ozon tabakasinin bir delik yumruk gitmiyor. Eger Araçlarin tekerlekleri üzerinde sadece eko-tehlikeleri oldugunu düsünüyorsaniz, bir toprak dostu araç içine tekerlekli ev dönüstürmek için birçok yol oldugunu bilmek sasiracaksiniz. Birkaç basit ipuçlari, burada olanlar gibi, RV gezi çevre dostu olmasini saglamak yardimci olabilir.

1. Yakit kaybetmeyin. , Lastik hava basinci kontrol yag degisimi ve bakim tarih için araç uydurarak, ve güvenli bir sekilde sürüs tarafindan RV yakit verimliligi en üst düzeye çikarin. Aracinizin üst çentik durumda ise, daha iyi gaz kilometre alirsiniz. Kullanisli haritalar veya GPS sistemi olmasi da kaybolmak için ne gereksiz sürüs en aza indirmeye yardimci olacaktir. Ayrica size tekerlekli ev için uygun bir kamp bulmakta sorun yasiyorsaniz zaman yardimci olabilir.

2. Hava durumuna göre seyahatleriniz planlayin. Soguk ise, güneye. Sicaginda, kuzey sürücü. Bu sekilde rahat kalmak ve pahali, enerji emme klima ve isiticilar çalisan güvenmek zorunda degil edecegiz. Daha da RV içinde iklim optimize etmek için, günes panelleri çati yüklü oldugundan emin olun. Onlar günes güç çalistirin tekerlekli ev yardimci olabilir. RV iyi yalitilmis ve ayni zamanda kapali oldugundan emin olun.

3. Disari kaba. Sizin tekerlekli ev en son teknoloji ve konfor ile donatilmis olabilir, ancak baska bir TV aksam yemegi yemek için evden yüzlerce mil sürücü yoktu. TV, mikrodalga firin, ve eger gerçekten yoksa enerji tüketici baska kullanmaktan kaçinin. Ayni pille çalisan cihazlar için de geçerlidir. Ya onlari tahliye istemiyorum. , Açik ateste pisirmek kamp kurmak ya da DVD izlemek yerine tahta oyunlari oynamak için nasil ögrenme firsati kullanin.

4. Bir geri dönüsüm merkezi haline RV çevirin. Eger yolda konum diye, alüminyum ve plastik ayirmak gerekir anlamina gelmez. Size yoksa tek kullanimlik ürünler kullanmayin. Yeniden gözlük ve yemekleri satin almak ve onlari bir kez bitmis yikayin. Ayrica geri dönüsümlü ürünler ve mobilya ile RV iç kiyafeti olabilir. Size yol boyunca karsilamak dost kamp ile mal paylasimi ve ticaret de yararli olabilir.

5. Ihtiyaçlari korumak için ögrenin. Enerji yani sira, ayni zamanda su tasarrufu ve gida ile uyum ögrenebilirsiniz. Sadece bunlari kullanmak nasil daha fazla bilinçlendirmek, bazi ögeleri için kolay bir erisim oldugunda kez seyahatleriniz baslar, zamanlar vardir bulacaksiniz.

6. Uygun atik bertaraf edin. Eger atik olusturursaniz, bunu düzgün bir sekilde imha emin olun. Bazen sadece bir sey geri dönüsüm veya yeniden kullanamazsiniz. Bu durumda, bir çöp torbasi koymak alir emin olun. Ayrica, pisligi temizlemek için bazi çevre dostu ürünler yatirim. Bazi dikkatli bir planlama ve dikkat ile, tekerlekli ev yesil bir makine olabilir. Arazi, parmak sallayarak tasit görmezden. Seyahatlerinizde diger RV meraklilari konusmak size çevreye katkida bulunabilir daha yollarini ortaya çikarabilir.