Michigan uzun zamandir ertelenen köprü kamyon yol açar

DETROIT, Mich – uzun planlamada Özel bir kamyon yol, son olarak Ambassador Bridge, artik sehir Detroit sokaklarinda gezinmek zorunda kamyoncu için bir kazan-kazan Detroit tarafinda açildi ve mahalle için vardir sakinleri uzun kamyon gürültü ve duman hakkinda üzgün.

2500-ft. iki seritli yol kamyoncu artik Interstates 75 ve 96 ile baglanti kurmak için güney istikametinde uzanan dogu ve kuzey ve Fort St gidiyor gibi 15, Lafayette ve Rosa Parks gibi sokaklarinda gezinmek olmasi gerektigi anlamina gelir.

Ne olursa olsun hizlandirilmis yük olup olmadigini her kamyon, kivrimli yollari tabi tutulmustur. Simdi, ABD Gümrük çikmak ne zaman saga dönün ve yolun kadar Fort St güneye paralel bas kuzeydogu döngüler ve I-75 kuzey ve güney rampalari baglanir, ve I-96 kuzeyinde.

Açilisi münasebetiyle bir törenle, proje danisman mühendis Victor Judnic kamyoncu, “artik birkaç dakika içinde konum bir otoyol almak için bes ila 10 dakika muhtemelen götürdü ne çünkü mutlu olmak için var dedi. Ben, sadece zaman ve yakit ortalama, onlar zevkten dört köse olmasi lazim. (Yol) onlara adanmis ve otoyol atlama ve uçuyoruz edilir. Bu bir ekonomik etki süphesiz sahip oluyor. ”

Gerçekten de, kamyoncu onlarin boynuzlari honking ve yol boyunca sürdü olarak devlet adamlari ve medya da sallayarak vardi.

ABD-gelen yol ve rampalari artik isi tamamlamak iken Ama yine de Kanada Büyükelçisi genelinde basligi ABD otoyollardan sorunsuz bir giris yapmak için yapilmalidir.

“Tamamlamak için sol bir sürü is var,” Ulastirma (MDOT) proje mühendisi Tia Klein Michigan Bölümü söyledi. Gümrük plaza kendi içinde “biz tamamlamis ama biz insa etmek zorunda oldugu bir yolun var kadar biz henüz açik olamaz rampalar var”.

Bu Eylül veya Ekim ayinda tamamlanmasi bekleniyor.

Kamyon yol duyuru Michigan hükümet ve yolun bina üzerinde Ambassador Bridge mülkiyeti arasinda uzun bir mahkeme çatismanin ardindan geldi. Son olarak, 8 Mart, bir Detroit yargiç sirket isi tamamlanmadi sonra is devralmaya devlet emretti.

Mahkeme, sirketin dolar 230 milyon Ag Geçidi proje, daha kolay köprü girmek ve çikmak için yapim rampalari ve otoyollardan genis bir yeniden bir parçasi olarak bazi tesisler insa etmek için MDOT ile bir anlasma hiçe sayarak oldugunu söyledi.

“Ne yazik ki mahkemeye gidip sözlesme uygulamak zorunda kaldilar isbirligi (sirket) almak için tekrar denemeden sonra,” Tony Kratofil, MDOT Detroit bölgesel mühendisi, dedi.

Sirket bu yolda devam ama devlet özellikleri degistirme tuttu tutar. Iki kez sirket hor bulundu ve iki üst düzey kisaca hapse. Son olarak mahkeme, proje ve is için ödemek için 16.000.000 $ yatirmak için sirket ele geçirmek için devlet emretti.

Duyuru sonra sirket derhal tek yanlilik için devlet alay.

MDOT tek bir kamyon rampa açilmasi bir törenle neden olursa Detroit Uluslararasi Köprüsü Sirketi (DIBC) Baskani Dan Stamper yaptigi açiklamada, “sadece MDOT onlar için barikat olan diger üç baglanti rampalari açarsa biz olabilir büyük parti düsünüyorum Son üç buçuk yil, “sirket iddia ne bir referans DIBC baski yapmak için bir çaba, köprüye gelen rampalar engellemek için MDOT tarafindan kasitli bir girisim olmustur.

Detroit köprü, hala Michigan Yasama tarafindan onaylanmamistir – kamyon yol ve Ag Geçidi proje planlanan yeni Windsor ayridir.

Kamyon yol duyuru 15 Mayis sabahi yapilan ancak yüklenici planlanandan çalismalari tamamlandi olarak yol aslinda, bir gün önce açildi.

“15:40 dün ve sonsuza kadar, bir daha asla kamyon I-75 dogrudan gitmek ve I-96 (Fort St) kullanacak itibariyle,” Kratofil dedi. “MDOT bu sürecin her asamasinda hizlandirmak ve mümkün oldugunca çabuk kamyon yol tamamlamak için elimizden gelen her seyi yapti.” Insaat 14 Nis basladi.

Duyuru diyerek isaret düzenlenen mahalle aktivistler, tarafindan olumlu karsilandi “Toplum Sagligi.”

“Ben, kendi mahallelerinde durdurma, gürültü ve titresim ve kirlilige neden yogun trafik sürekli akisi ile saat-by-saat, gün-by-gün, yil-by-yil yasamak zorunda insanlar için çok mutluyum” devlet Lt Gov Brian Calley söyledi.

Güneybati Detroit Rashida Tlaib için seçilen devlet temsilcisi onu toplum “bu konuya dikkat almaya çalisirken alisilmisin disinda yollar kullanilan ve eglenceli oldugunu söyledi. Biz kamyon engelledi. Biz bu güzel gönderdi, bizim seçilmis yetkililer için kartlari ‘Biz nefes hakkina sahiptir’. Biz çitler asagi yirtilma, kamyon engelleme bizim için ayakta degil seçilmis yetkililer seslendigini için her seyi yapti. ”

Tlaib “kamyon toplum için bu mallarin teslim edilmesinden sonra otoyollardan kolay erisim anlamina gelir.”, Dedi