iyi bir question_ oldugunu motosiklet kask giymek

Motosiklet her zaman motosiklet kask kullanimi degerlendiriyoruz. Bu sadece tercih meselesi mi yoksa önemli konular dikkate alinmasi gereken edilir?

Bir arkadasim (Bill) bir kask ile binmek seçilmis, ya da bir kask olmadan zamanlarda oldu. O onun için sartlari sürme baglidir diyor. Bir gün bir TIR kamyon ayni yönde gitmek için caddenin sag tarafinda disari çekti 50mph hakkinda seyahat, iki seritli yol vardi. Onun düsünce onun hizi korumak ve sadece kamyon geçmek oldu. [Hangi, büyük olasilikla yapilabilir.] Ne yazik ki kamyon sürücüsü dönüs için yeterli yer yoktu ve her iki serit geçis, hala ölü durdu. Bill simdi çok hizli kamyon yaklasiyor ve çok güvenli bir sekilde durdurmak için yakindi. O sabit kirma çalisti ama hemen o römork kafa kafaya yan bakan biliyordu. Hizli düsünme ile o tarafta onun Harley koydu ve römork altinda ve yol birkaç yüz metre asagi kaydirdi. Kollarini yayilmis ve basini karayolu üzerinde bopping ile bana Geçis onun hikayesi, o, ilk sirtinda, ayaklari üzerinde düz oldu. Tüm bittiginde o ona yardim için Tanri’ya kredi verdi ve onun hayatini kurtarmak için onun yok kask övdü. [Ayrica, deri ceket ve ona yerine gözyaslari almisti eldiven.] Arkadasim sadece bazi agrili kas aci ve gurur zarar. Ancak, kask güvenlik konusunu getiriyor.

South Jordan, Emniyet Müdürü (Dan Pearson) ve KSL-TV Haber ayni sekilde motosiklet kask iki yil içinde motosiklet kazalari için üç arkadas kaybettikten sonra, hayatlarini kurtarmak insanlarin ögretiyor. Her üç kafa yaralanmalari aci ve Asist motosiklet kask giyerlerdi. Daha sonra, polis sefi kendisi Afton, Wyoming karayolu 89 Kuzey bir kaza oldu. Bir kamyon çekme bir at römork onu geçti ve arka monte yedek lastik ile yaptigi motosiklet ön isabet, önünde çekmisti. Dan bisiklet, inis düsüncesizce atildi. O, “Ben kask olmasaydi, bu yaralanma ölümcül bir darbe olurdu.” Diyor Dan çürükler ve birkaç kirik kemikler yasadi.

Ulusal Otoyol Trafik Güvenligi Idaresi bir kask giyen zaman motosiklet bir kazasinda hayatta ve daha az ciddi yaralanmalara aldiginiz raporlari. Onlar en az 600 kisi her yil kaydedilir bildirmektedir.

“Otopsi:” motosiklet kask beyin korumak olabilir ama bir kirik boyun sansinizi artirabilir “, istenir tibbi literatürde elde edilen bulgular gösteriyor ki Dr Michael Yorgason, Montana Ortopedi ve Spor Hekimligi bir cerrah, devletler bir soru ölümcül motosiklet kaza sonrasi yapilan çalismalar bir kask giyen ya da olup olmadigini, boyun yaralanmalari ve kiriklari esit olasi oldugunu göstermistir. “Ancak, en saglik raporlarinin motosiklet kask kullanimini destekler. Onlar kask genel olarak önemli ölçüde kafa ve beyin hasari riskini azaltir ve bunlari giyen boyun yaralanma riskini artirabilir olmadigini tahmin inaniyorum.

Bir Italyan çalismada bir kask% 66 yaralanma azaldigi sonucuna varmistir. Bir Tayland çalisma motosiklet kask zorunlu yaptiktan sonra, kafa yaralanmalari 2 yil içinde% 41 oraninda azaldigi bulundu. Simdi, Kentucky, bir çalisma bir kask takmayan zaman beyin hasari 4.3 kat arttigini ortaya koydu.

Jonathan P. Goldstein, Doktora., Baslikli yazdigi bir makalede “Ölüm en Olasilik ve Bas Boyun Yaralanmalari ve siddeti üzerinde Motosiklet Kaski Kullanim Etkileri.” O koyar bir çalismada degisken vardir sonucuna varmistir Söz konusu çalisma. Büyük farkliliklar kask kullanimi ya da olmayan kask kullanimi ile ilgili düzenlenmektedir. Normal sonuç ölüm karsilastirin ve yaralanma oranlari olmayan kask binici ve 19% 63% degisir iptal yillarda meydana oranlarinda artis için iki ve üç kat daha fazla. Bir tarafta: olmayan kask çalisma kask ayetleri biniciler bu iki sinif dikkate basarisiz olur. Kask biniciler dogasi geregi daha temkinli oldugunu belirten. Bir, yavas sürmek, böylece kaza durumlarda yavas hizlari var. Iki, bir kaza olmasi daha az olasidir. Üç, kask kullananlar içki ve (alkol ya da uyusturucu kullanimi) sürücü daha az olasidir. Bu davranisini önemli ölçüde bir binici riskini azaltmak degistirir.

On-the-diger el, dikkate alinmasi gereken faktörler sunlardir: bisikletçinin bisikletçinin basina her yil tahrik 2-ortalama mil, bisikletçinin 3-ortalama deneyim 4-motosiklet büyüklügü tahrik 1-yas ortalamasi. Yani, bisiklet büyüklügü arasinda, potansiyel hiz, yas, risk alma ve alkol alimi, sadece, gerçekçi kask kullaniminin etkinligini ispat edemez.

Goldstein çalismada söz konusu bu degiskenleri yaklasim yapti. Onlar kaza durumlarinda motosiklet kask etkinligini degerlendiren bir çalisma bildirdi. Sonuçlar sunlardir: 1-Motosiklet kasklari ölüm olasiligi üzerinde istatistiksel olarak anlamli bir etkisi yoktur. 2 – Kask kafa yaralanmalarinin siddetini azaltmak. 13 mil kritik bir etkisi hiz 3-Geçmis, kask boyun yaralanmalari siddeti artti. Rapor daha sonra kask kullanicilar kafa travmasi ve boyun yaralanma siddeti artar siddeti azalma arasinda bir trade-off karsi karsiya oldugu sonucuna vardi.

Bu kosullar altinda zorunlu bir kask kullanimi yasa bir kaza oldugunda bir kisi ölüm ya da yaralanma durdurmak için etkili bir yöntem oldugu gerekçeli edilemez.

Belki baska seçenekler motosiklet kullaniminda güvenlik saglayan dikkat edilmesi gereken. Burada üç öneri. Bir, motosiklet ile yol kullanimda genel sürüs kamu (araba ve kamyon sürücüleri) egitmek. Iki, kaza kaçinma (kaçamak eylem) ve bu güçlü makinelerin dogru kullanimi hakkinda deneyimsiz motosiklet egitmek. Üç, alkollü araç kanunlarin siki bir uygulama olusturun.

[Bazi çalismalar alkol tüketimi ölüm ve yaralanma en önemli faktör oldugunu göstermektedir.]

Harley-Davidson 30 eyalette 200 + bayi temel ve ileri egitim sunmaktadir. Honda dört egitim merkezleri vardir. BMW ileri egitim düsünüyor ancak onlar tecrübeli biniciler çekmek egilimindedir diyor.

Bu kadar egitim kesim panik inanilmaktadir. Bir egri müzakere ve fren, vb dürtüsüne karsi nasil bilmek gerekir

Burada dikkat edilmesi gereken bazi diger faktörlerdir. Lastikler uygun seviyeye sisirilmis olmalidir. Bir biniciler görünürlük görülecek. Testler düz beyaz motosiklet kask görülecek en kolay oldugunu göstermistir. Giyim gündüz / gece arasinda bir fark yapar.

Gece sürme için yansitici yelek ve isikli yelekler mevcut bulunmaktadir. GLO lastik v yoktur; giyim ve bisiklet için yansitici bant, reflektif yelek ve kat. Simdi kask için geri.

USA Today 2.003 tutulan ruhsatsiz motosiklet, ve bu araç sürücüleri en ölümcül kazalarin% 24 motosiklet ölümlerin yaklasik üçte ikisi sorumlu oldugu rapor, Ulusal Otoyol Trafik Saftey Idaresi istatistik tasidi.

US DOT bulgulari Mayis 1998 1997 Agustos / Eylül gelen Teksas ve Arkansas Kask Kanun Yürürlükten Kaldirilmasi ardindan, kask kullanimi Arkansas% 52 ve Texas% 66 düstü kesfetti. Arkansas motosiklet ölümlerde yürürlükten kaldirilmasi sonrasinda% 21 yükseldi ve kafa yaralanmalari% 18.5 artti. Teksas ölümlerin% 31 yükseldi.

Kaliforniya’da bir dava “güvenli” olarak bir kask eleme için ayarlanmis ne standartlara itiraz etmistir. ABD Hükümeti “Motosiklet Kasklari Uygunluk Testi” listesi için size kask basarili veya basarisiz olmadigini kontrol edebilirsiniz. Ulusal Otoyol Trafik Güvenligi Idaresi (NHTSA) ile kontrol edin.

Benim motosiklet üzerinde oldugumda, ben ne yapiyorum biliyor. Ben diger sürücü ne yaptigini bilmiyorum. Yani, pek çok kask kullanim yönü ve pro / eksilerini göz önünde bulundurularak, bir kask giymeyi tercih. Kendiniz için karar vermek zorunda olacak!