isuzu ticari kamyon

Isuzu Dünyada ticari kamyon en büyük üreticisidir. Iyi agir kamyon ve dizel motorlari olan orta taninir. 16 milyon dizel motorlarin çogu özellikle ticari araçlarin her türlü için gelistirilmistir. ABD’de yavas satis ortasinda, Isuzu otomobil ve SUV üretimini durdurdu, ama bu büyük araçlar ve alicilar üretiminde hala çok karli. Agir araçlarin ticari hat, hafif, orta ve agir kamyonlar sasi yani sira otobüs artan sayilardan. Elf, Ileri ve Giga Isuzu kamyon üç farkli tipi vardir. Amerika Birlesik Devletleri’nde, H-Serisi agir ticari kamyon sadece Kuzey Amerika pazari için üretilmektedir.

elf tipi

Isuzu Elf dört ileri otomatik sanziman ile benzinli motor Aisin AW450-43LE kullanan bir hafif yük N serisi kamyon. Daha güçlü 5 veya 6 ileri manuel sanziman da mevcuttur. Bu yeni model sik ve fonksiyonel. Isuzu Elf modelleri Japonya, Endonezya, Filipinler, Meksika, Amerika Birlesik Devletleri ve Kanada’da daha çok faaliyete geçmistir.

ileri yazin

Ileri Orta kamyonlar, diger ülkelerde de F-serisi tarafindan bilinmektedir. Bu kabin-kapak tasarimi gelir ve 2 veya 4 tekerlekten çekis vardir. Bu kamyonlarin ayirt edici özelliklerinden biri hizli montaj oldugunu. Sadece iki gün içinde off-site monte edilebilir. Aslinda, bu tür olagandisi montaj düzenli olarak Sili ve diger bazi Güney Amerika ülkeleri yer alir. Piyasada bagli olarak, Ileri serisi kamyonlar, manuel yari otomatik ve otomatik sanziman sunulmaktadir. Bu kamyonlar daha çok Japon ve Avustralya piyasalari için üretilmektedir. Avustralya’da, Isuzu F-serisi kamyon çok sayida olan kisiye özel kolluk, itfaiye ve saglik birimleri için.

giga tipi

Bu kamyonlarin büyük de C veya E sinifi tarafindan taninabilir Giga vardir. Bu en popüler modeli olan ve yaygin olarak birçok ülkede konuslanmistir. Giga modelleri pratik kullanim için özel olarak üretilmistir ve rekabet tarafindan sunulan kadar birçok aktivite içeremez.

h tipi

General Motors ile isbirligi içinde, Isuzu da ticari kamyon ayri bir marka, H serisi gelistirdi. Amerika’da, bu çogunlukla Chevrolet Kodiak olarak bilinir. Bu orta kamyonlar da Columbia ve Meksika’da satilmaktadir. H tipi, üçüncü nesil kamyon, güçlü 6.6L V8 Dizel veya 7.8L I6 Dizel motorlar 5 ile donatilmistir, 6, 9 veya 10 vitesli manuel sanziman kullanmaktadir. Otomatik sanziman da mevcuttur. ABD baskanlik devlet araba en yeni versiyonu da Isuzu ilham GMC TOPKICK kasadan kendi özellikleri kaynaklanmaktadir.