Ikinci el araç vs yeni bir araba

Gerçekten degerini bilmeden ilk kez bir sey satin almak gerçek fiyatindan daha fazla ödeme neden olabilir. Ilk araba satin alirken ayni gider. Bu yeni bir araba ya da Ikinci el araç bir araba alici gibi onun / onun ihtiyaçlarini, tercih, heves ve bütçe olarak anlamak için gereken bazi sartlari tasimak hem olsun ikincildir. Eger yeni veya kullanilmis araç bulmak için pazara atlamak önce sadece temel faktörler göz atin.

Fiyat

Insanlar düsük bütçe iyi bir seçenek olan, Ikinci el araç için gidebilir. Zaman zaman AC, stereo vb gibi araba kirilacak iki kapi veya da güç pencerelerden birini sadece gelir – on bin dolar için kullanilabilir, ancak daha sonra bu araç bunlarin hiçbiri tasiyacak bazi yeni araba, var olmasina ragmen . Buna karsilik, üç ya da dört yasindaki ikinci el araba erisilebilirlik bir temel Ikinci el araç sadece kemikli özellikleri daha eklenmistir – stereo gibi, klima, hava yastiklari – Ikinci el araç alici inanilmaz bir anlasma sunuyor. “Sik” ön ve yan hava yastiklari savunma ile birlikte de çalisan hava yastiklari: Ama henüz, pahali yeni ve taze araba çünkü olan rasyonel güvenlik özelliklerin pahalidir. Sizin içecek soguk ya da sicak tutmak demlemek sahipleri,: Yeni bir araç daha gibi kaprisli özelliklere sahiptir. Seçim sizin – bu önceliklere göre ve satin alma gücü satin.

garanti

Herhangi bir taze araba genellikle yaklasik üç yildan on yila maksimum garanti olacaktir. Hyundai gibi sirketler yeni otomobiller için garanti on yil sunmaktadir. DaimlerChrysler gibi Chrysler, Dodge ve Jeep modelleri diger olarak özel araçlar için garanti bir yedi yil saglar. Bazi son model ikinci el araba hakki veya kullanilmis kamyon da gerçek garanti tamamlayamadi ve araç belgelendirme plani tenha ise simdi ek olarak asilabilir. Aksi takdirde, Ikinci el araç sahipleri artik servis garantisi veya sözlesme genisletmek için zeki olmak için birkaç yüz tazminat olabilir.

Kilometre

Yeni alinmis ikinci el araba artik harcanan tarafindan kilometre ile birlikte gelir. Yeni araba aslinda, mil ilk binlerce herhangi bir koruma gerektirmeyen eger onlar yapmak durumunda, otomobil üreticileri diger temel korunmasi hizmetlerine ek olarak yag degisimi ve sigir eti kadar sürebilir.

Ikinci el araç satin sik sigiller ve rengini kirmizi, yesil veya sari gerçekten ideal bir gölge olmayabilir tüm araçlar kendilerini tatmin etmek zorunda. Yeni araçlarin Alicilar olsa da, ikinci el araba olmayabilir renk veya araba özellikleri, farkli bir dizi sansina sahip. Otomobil saticilari düzenli bir araba alici begeni ve arzu karsilamak ve genel olarak hatta bir araç özel olarak siparis ederek bir müsteri memnun olacaktir. Alis Mutlu!