depoda forklift güvenliginin önemini

Forklift malzeme tasima endüstrisi için gerekli bir araç haline gelmistir karmasik makinelerdir. Forklift daha yaygin hale geldikçe, artan forklift güvenlik ihtiyacini büyür.

Bir kez biz direksiyonuna olsun çünkü Forklift güvenlik çogunlukla ihmal edilmistir, bunu bir oyuncak olmadigini unutmayin. Bu saçma gelebilir, ama bir forklift kullanirken bu en yaygin hatalardan biri. Sen o depoda bir meslektas ile forklift yaris oldu çünkü isçilerin bir kendini zarar istemiyorum. Forklift güvenligi konusunda gevsek zihniyet bu tür riski sizin ve isçileri, ama ayni zamanda risk altinda pahali ekipman ve malzemeleri koyar kalmiyor. Eger isyeri egitime forklift güvenligi uygulamak için bir sorumluluk bakis açisi ve mali açidan hem de, avantajlidir.

Asagida forklift kullanirken alinmasi gereken güvenlik önlemleri listesidir. Bu liste kesin hiçbir sekilde oldugunu, ancak forklift güvenlik programi uygulanmasi ya da yeniden ele zaman kapali insa etmek için bir rehber olarak hareket etmelidir.

1. Bir forklift egitim programi kurmak

Eger içi bir forklift güvenlik programi kurmak için kaynak yoksa, uzmanlari gelmis ve çalisanlarini emin olun. Ayrica isçilerin bagimsiz forklift derslere kayit olan içine bakabilirsiniz. Güvenli ve verimli depo korumak için bir egitim programi kurma masraflar herhangi bir bu uzun vadede deger olacaktir ölçülemez.

2. forklift ile oynamak yok

Bu gereginden fazla vurgulanan olamaz. Yukarida belirttigimiz gibi, forklift güvenlik ögretim temel sorunlardan biri sizin isçilerin zihniyet degisiyor. Bir oyuncak olarak forklift tatbik etmemelisiniz.

3. emin forklift operatörü olmak zihinsel ve fiziksel olarak uygun olan

Forklift operatörü yorgun ya da hasta oldugu için birçok forklift kaza meydana gelir. Eger forklift operatörleri onlar düzgün forklift çalistirmak için çok hasta veya çok yorgun hissediyorum size bildirmek için iyi oldugunu anlamak emin olmak gerekir. Bu degil zihinsel ya da fiziksel olarak kendini, sizin isçileri uygun olan birine izin için buna deger, ve sirket risk altinda degildir.

4. sizin forklift düzgün devam tutmak

Bu genellikle gözden kaçan baska biri. Düzenli forklift bakim ve onarim sekmeleri tutmak için emin olun. Onarim kisa vadede mal olacak olsa da forklift sorunsuz çalismasini saglamak yardimci ve depo güvende tutmak, çünkü onlar uzun vadede buna deger olacaktir.

5. forklift operatörleri geribildirim toplamak

Lütfen forklift operatörleri ile irtibatta kalmak ve kaygilarini dinlemek emin olun. Bunlar büyük olasilikla bazi süpheli veya tehlikeli depo kosullari tanik olduk. Onlar olsa bile, kesinlikle hala bir forklift güvenligi programi kapsaminda gerekenleri içine degerli girdi saglayabilir.