bilgisayardan gözlerinizi korumak için en iyi yolu

Çalisanlarin birçok hiç ara vermeden bir bilgisayar önünde tam vardiya geçirmek gibi bilgisayarla ilgili göz yorgunlugu, tanidik bir isyeri sikayet. Çevreyi ergonomik düzenlenmis degilse gözlerini kisarak, kuru göz, ve diger ortak rahatsizlik yol açabilecek göz yorgunlugunu köklendirme ek olarak, bir bilgisayar önünde uzun süre, hem de diger fiziksel strese neden olabilir. Size gelismis ve daha verimli tutmak gibi her zaman, vücudun geri kalani ile birlikte, gözlerinizi korumak için çalisma alani kurdu. Eger isten sonra eve geldiginde Eger stresli ve yorgun hissediyorum olmaz ki gözlerini bakmak için sürebilir adimlar vardir.

Öncelikle, çalisma alaninizi gözleriniz için bakim olacak sekilde ayarlanmis oldugundan emin olun. Ortam isigi seviyesi hiç bir parlama ile, düsük ve los olmasi gerekir. Parlamayi azaltmak için, önde veya geride düz disinda pencereler yan tarafina, tutun. Ayrica gözlerini bakmak için bilgisayarinizin ekran parlakligini degistirmek; ekran aydinlatma çok parlak ya da çok karanlik olmadan, oda ortak isik seviyesini maç gerekir.

Sadece her 10 dakika bir uzak noktasina bilgisayar ekraninda uzak görüntüleyerek gözlerinizi için is günü içinde, bakim. Her yarim saatte bir kendinizi yürümek ve streç bilgisayardan uzak yürüme, tam bir mola gerekir. Bu gözlerinizi ve vücudunuz için dikkat çekmek, agri ve tekrarlayan stres yaralanma geri yol açabilir kötü yatak içine toprak kaymasi sizi durdurmak. Sik sik yanip, ve gözlerinizi kuru hissetmeye baslarsaniz sahte gözyaslari ya da göz damlasi kullandiginizdan emin olun.

Siz de tam süre bilgisayar ile çalisiyorsaniz yillik göz muayenesi alarak gözlerini bakmak gerekir. Test sirasinda, bir optometrist göz sagligi üzerinde kontrol edebilir ve is yerinde gözlerini bakmak için yollari hakkinda sizinle konusmak. Örnegin, bilgisayar is için özel bir gözlük reçetesi gerektirebilir. Yillik göz muayenesi de erken optik saglik ile ciddi bir sorun yakalamak istiyorsunuz.