Araçlarin genel bir bakis

O ilk adimi atmis ve bir RV kiralamak veya satin almak için karar verdik. Bu harika, ama hangisi? Piyasada eglence araçlari çok çesitli ile, mevcut temel stilleri için bir rehber olmasi için yardimci olabilir. RV tarzi temel bu hizli listesini okuyarak, sen de, motorum sizin için dogru olan hiz kadar alabilirsiniz.

Soru: Ben terimleri “RV” ve sik kullanilan “motorum” bakin. Hepsi ayni seyi mi bahsediyoruz? Cevap: asagida ayrintili bu çesitli siniflar vardir içeri bu kosullari sürücü hem de yapabilirsiniz bir araç ortalama ve uyku birbirlerinin yerine kullanilir:

A sinifi Karavan: Bu özel bir ticari kamyon sasi üzerine insa prim kamp araçlar vardir. Bu RVs gaz ve dizel modelleri hem de gelecek. Temelde bir sehir içi otobüs büyüklügünde, birçok A sinifi motorhomes yasam alani içindeki artirmak için kamp açilabilir bölmeleri kizakli var. Bu araçlar genellikle, seramik banyo, DVD oynatici televizyon, özel mutfak ve benzeri gibi lüks özellikleri içerir. Kesinlikle “o kaba” için, bu güzel insa motorhomes kamp konfor en üst düzeyde saglamaz.

B Sinifi Karavan: Yaygin van dönüsüm ya da kamp minibüs olarak bilinen, bu araçlar da sizinle otel odasi alma lüksüne saglar, ancak çok daha küçük bir ölçekte. Onlar bir uyku alani, yemek alani ve su depolama tanklari ile küçük bir mutfak ile özellestirilmis tam boyutlu van seklini alabilir. Bir B sinifi motorum da yolcu alana insa genisletilmis bas odasi ve oturma alani ile bir “pop-up” kamp arabalari olabilir.

C sinifi Karavan: Hiç bir kamyon kabini üzerinde ekstra bir bölme vardi karayolu üzerinde bir RV ilettik, bir C sinifi motorum gördüm. Bu RVs veya yasam alani genisletmek ve genellikle kabin üzerinde ayri bir yatak odasi ve ek uyku alani için bölümleri kizakli olabilir veya olmayabilir. A sinifi modellerden asagi bir adim, yine de uzun mesafelerde seyahat ve kaydetmek için rahat bir sekilde konum

Soru: Ben motorhomes hakkinda simdi anliyorum, ama ne bir “sele” var? Cevap: Bir sele römork çekilebilir kamp treyler bir türüdür, ama Telefonla Siparis Hatti diger tür de vardir. Burada benzerlik ve farkliliklari bir dökümünü.

Fifth Wheel Römork: kamp römork Bu tür bir kamyonetin yatakta yüklü büyük bir boyun demiri, yoluyla çekilmesi. Besinci teker satin Biri yedekte için bu cihazi kendi kamyonda yüklü olmasi gerekir. Bazi RV kiralama sirketleri uzun bir süre için onlari yasamak niyetinde müsterilerine sele römork teslim. Bu kamp araçlar tam boyutlu buzdolabi, mikrodalga firin ve kendi isitma ve klima sistemleri ile oldukça lüks olabilir.

Çekilebilir Kamp Treyler: Orada bu çekilebilir römork çesitli düzeylerde, ancak, genel olarak, bir kamyon bagli bir topuz mekanizmasi tarafindan çekilir seyahat römorklar olan, kamyonet ve SUV yerine bir boyun demiri. Bunlarin en büyügü bes yetiskin kadar uyku ve rahat mutfak ve banyo özelligi olabilir.

Eger en lüks sinifi “dizel itici” satin almak için, ya da rahat ve uygun fiyatli seyahat römork kiralamak karar olsun, RV kamp mutlu bir tatil anilari yil saglayabilir. En önemli sey yolda çikmak ve kamp baslamaktir!